Zasady żywienia

Dieta sirtfood – jak działa i co jeść, by schudnąć?

Szczupła sylwetka jest marzeniem wielu osób. Regularnie pojawiają się nowe diety, dzięki którym można zgubić zbędne kilogramy. Dużym zainteresowaniem cieszy się dieta Sirtfood. Wyróżnia się rewolucyjnym podejście do odchudzania, które koncentruje się na jedzeniu żywności bogatej w sirtuiny, czyli białka, regulujące metabolizm i opóźniające procesy starzenia się organizmu. Jak działa dieta Sirtfood? Co jeść, by zgubić nadprogramowe kilogramy?

Co to są sirtuiny? Jak wpływają na organizm?

Sirtuiny to białka, które wpływają na procesy metaboliczne i kontrolują wiele kluczowych funkcji, zachodzących w organizmie tj. regulacja glikemii, poprawa odporności oraz procesy starzenia się komórek. Sirtuiny mają duży wpływ na wykorzystanie energii, dlatego odgrywają kluczową rolę w procesie utraty wagi. Są wytwarzane przez organizm w odpowiedzi na różne czynniki, takie jak stres oksydacyjny, ograniczenie kaloryczne oraz ćwiczenia fizyczne. Ich produkcja może być również pobudzana przez niektóre substancje roślinne.

Co to jest dieta sirtuinowa? Jakie ma fazy?

Dieta Sirtfood, czyli inaczej dieta Adele koncentruje się na jedzeniu żywności bogatej w sirtuiny. Takie posiłki mają pomóc w spalaniu tłuszczu i utracie wagi, a także wywołać wiele innych korzystnych procesów metabolicznych. Dieta Sirtfood składa się z dwóch faz. Pierwszy etap trwa trzy dni i polega na spożywaniu tylko 1000 kalorii dziennie. Podczas tej fazy należy wypić trzy koktajle surtuinowe oraz spożyć jeden stały posiłek. Drugi etap fazy pierwszej pozwala zwiększyć kaloryczność do 1500 i dodać drugi stały posiłek. Pierwszy etap drugiej fazy nie podaje dokładnej kaloryczności, trwa 14 dni i obejmuje 3 posiłki stałe i jeden koktajl. Drugi etap tej fazy zaczyna się w 21 dniu i pozwala na większą swobodę. Autorzy diety Sirtfood zalecają, aby włączyć do diety więcej produktów sirtuinowych. Zalecane jest czerwone wino, gorzka czekolada, kurkuma, jarmuż, kapusta, brokuły, seler, cebula, czosnek i oliwki.

Dieta Sirtfood – co jeść, aby schudnąć?

Dieta sirtuinowa opiera się na jedzeniu żywności bogatej w sirtuiny. Lista produktów, które warto uwzględnić to m.in.:

  • Zielona herbata – zawiera polifenole, które wpływają na przemiany metaboliczne i pomagają w spalaniu tłuszczu.

  • Granaty – są bogate w antyoksydanty, pomagają w redukcji stanów zapalnych oraz obniżają poziom złego cholesterolu.

  • Cytryny – to źródło witaminy C oraz flawonoidów, które poprawiają trawienie oraz przemianę materii.

  • Gorzka czekolada – zawiera polifenole, które wpływają na przemiany metaboliczne i pomagają w spalaniu tłuszczu.

  • Czerwone wino – zawiera resweratrol, który może wpływać na procesy starzenia się komórek oraz przeciwdziała chorobom serca.

  • Kurkuma – jest bogata w kurkuminę, która reguluje przemiany metaboliczne, przeciwdziała stanom zapalnym oraz przyczynia się do redukcji masy ciała.

  • Warzywa – np. jarmuż, kapusta, brokuły, seler, cebula, czosnek, oliwki – są bogate w sirtuiny oraz składniki odżywcze, które wpływają na procesy metaboliczne oraz mogą pomóc w redukcji masy ciała.

  • Orzechy – są bogate w zdrowe tłuszcze oraz składniki odżywcze, które wpływają na przemiany metaboliczne oraz przyczyniają się do redukcji masy ciała.

Dieta Adele jest niskokaloryczna, pozwala szybko pozbyć się nadwagi, a także dodaje energii i przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Jest bogata w warzywa i owoce, dlatego dostarcza do organizmu wiele cennych składników. Osoby, które chcą ją przetestować, mogą wybrać dietę pudełkową, z dostawą prosto do domu.

 

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *