Informacje

Żelazo, czyli kluczowy pierwiastek dla energii i wytrzymałości

Ludzki organizm to skomplikowana machina, która musi mieć dostarczane odpowiednie ilości składników odżywczych oraz mikroelementów, aby mogła prawidłowo funkcjonować. Jednym z takich pierwiastków jest żelazo. Wchodzi ono w skład hemoglobiny, która ma za zadanie transport tlenu z płuc do poszczególnych komórek organizmu. Minerał życia, jak bywa nazywane żelazo, wpływa też na wytrzymałość oraz energię. Jakie produkty są bogate w żelazo i jak je suplementować?

Dieta bogata w żelazo lub suplementacja

Aby dostarczyć organizmowi zapotrzebowanie na żelazo, należy spożywać wątróbkę, kaszankę, chude mięso, żółtka jaj, buraki, przetwory zbożowe itd. W przypadku, gdy dieta uboga jest w produkty bogate w żelazo – pierwiastek, wtedy jedynym rozwiązaniem, żeby nie dopuścić do niedoborów, pozostaje suplementacja. Bo jeśli chodzi o pożywienie, to przyswajalność tego pierwiastka zależy od tego, jaki produkt zostanie skonsumowany.

Aby zwiększyć przyswajalność zaleca się spożywanie produktów bogatych w żelazo wraz z natką pietruszki czy owocami zawierającymi duże ilości witaminy C. Ale jak już wspomniano, dieta jest tylko jedną z opcji.

Kolejna to na przykład preparat TP2, który stworzył dr Tadeusz Podbielski. TP2 zawiera w swoim składzie pięć mikroelementów, odgrywających bardzo ważną rolę w ludzkim ciele. Mowa o następujących pierwiastkach: żelazo, magnez, cynk, miedź oraz kobalt. Buteleczkę o pojemności dziesięciu mililitrów, która wystarczy na półtora miesiąca, można zamówić całkowicie za darmo.

Kiedy należy sięgnąć po preparat? To dłuższy temat, bo jest mnóstwo dolegliwości i chorób, na które pomaga TP2, począwszy od osłabienia, gorszego samopoczucia, problemów ze snem, spadków energii po poważne choroby. Rak płuc leczenie zazwyczaj wiąże się z przyjmowaniem chemii, która wyniszcza organizm i bardzo go osłabia. Przyjmując preparat doktora Podbielskiego, można wspomóc się w walce z chorobą, bowiem zawarte w nim pierwiastki oprócz tego, że zwalczają wolne rodniki, to dodatkowo pozwolą wzmocnić organizm, co przełoży się do przypływ sił witalnych. 

Właściwości żelaza 

Bez wątpienia żelazo pierwiastek, a także magnez, jest niezwykle istotny dla sportowców, dla których energia i wytrzymałość są kluczowe, aby osiągać dobre rezultaty i triumfować. Ale poza tym dba o to, żeby układ odpornościowy pracował bez zarzutu, dzięki czemu ograniczony zostanie rozwój infekcji. Nie bez znaczenia jest też dla wątroby, bowiem ułatwia pozbywanie się toksyn. Jest też sprzymierzeńcem dla tych, którzy pragną zachować młody wygląd, bo żelazo odpowiada za opóźnienie procesu starzenia się organizmu. A ponieważ należy do antyoksydantów, to jak już nadmieniono, pomaga w walce z nowotworami. 

Mikroelement, jakim jest żelazo, odpowiada za prawidłowość szeregu procesów, jakie zachodzą w ludzkim organizmie. Głównie kojarzy się z hemoglobiną i transportem tlenu, o czym doskonale wiedzą krwiodawcy, ale też zwiększa wytrzymałość oraz przyczynia się do wzrostu energii i walki z chorobą, jaką jest rak płuc. Leczenie wspomagane nim może pomóc w powrocie do zdrowia.

 

Artykuł Partnera

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *