Dłonie i stopy

Cytryna i aspiryna na popękane pięty

O tym, że warto dbać o stopy nie trzeba nikogo przekonywać. To przecież one noszą cały nasz ciężar. Więc należy się im odpowiednie traktowanie. Dlatego coraz więcej osób stara się zadbać o swoje stopy i sprawić, aby były zdrowie i ładne. Nikt nie lubi przecież widoku popękanych i niezadbanych pięt. To nie tylko nie jest estetyczne. To także jest niezdrowe. Warto więc zadbać o to, aby mieć piękne i gładkie stopy.

Wiadomo, że popękane piety są zmorą zarówno kobiet jak i mężczyzn. Wszyscy starają się z nimi poradzić. Jest wiele skutecznych metod na pielęgnację pękających pięt i warto z nich skorzystać. Warto też poznać domowe sposoby na pękające i przesuszone pięty. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się pięknymi stopami.

Jeśli chodzi o domowe sposoby na pękające pięty, to ostatnio coraz większym powodzeniem cieszą się sposoby, w których stosuje się cytrynę i aspirynę. Są to o tyle ciekawe i proste sposoby na leczenie pękających pięt, że warto się nimi bliżej zainteresować.

 

Cytryna na popękane pięty

cytryna na popękane piętySama cytryna ma doskonały wpływ na skórę pięt. Dzieje się tak zapewne dlatego, że cytryna bogata jest w witaminę C i doskonale wpływa na kondycję całego organizmu. Cytryna od dawien dawna była stosowana jako środek odkażający. Dodatkowo przyspiesza gojenie się ran i jest pomocna w procesie leczenia siniaków. Dlatego idealnie nadaje się jako naturalny środek leczący popękane pięty. Aby skorzystać z jej właściwości wystarczy tylko:

 • 1 cytryna,
 • 1 para bawełnianych skarpet.

Sposób użycia cytryny na popękane pięty:

Cytrynę należy przekroić na pół. Następnie każdą z połówek wycisnąć, ale należy starać się nie wyciskać jej całkowicie. Dobrze, kiedy odrobina soku zostanie w połówkach cytryny.

Sposób użycia cytryny na popękane pięty:

Wcześniej przygotowaną połówkę cytryny należy umieść na pięcie. Tak, aby miąższ cytryny stykał się z pietą. Całość dobrze przymocować np. przy użyciu plastra i nałożyć bawełniane skarpety. Kurację najlepiej przeprowadzać wieczorem, przed spaniem. Rano zdejmujemy skarpety i połówki cytryny. Wieczorem wszystko powtarzamy z nową cytryną. Taka kuracja już po kilku dniach przynosi niesamowite efekty.

 

Aspiryna na popękane pięty:

Wydawać by się mogło, że aspiryna stosowana jest tylko wewnętrznie. Ale to nie jest do końca prawda. Można ją też stosować zewnętrznie. Doskonale nadaje się do leczenia popękanych pięt. Aby ją wykorzystać w tym celu trzeba mieć:

 • 10 tabletek aspiryny,
 • 20 – 100 ml mocnego alkoholu 70% w zależności jaki i ile roztworu chcemy uzyskać,

Sposób przygotowania aspiryny na popękane pięty:

Aspirynę rozgniatamy dokładnie, zalewamy alkoholem. Całość mieszamy i przekładamy do słoiczka lub szklanej butelki. Na 3 dni odkładamy całość do lodówki. Po upływie trzech dni można stosować tak przygotowaną aspirynę do pielęgnacji pięt.

Sposób użycia aspiryny na popękane pięty:

Stosujemy ją (aspirynę z alkoholem) zewnętrznie, najlepiej robić to przed snem. Na gazę nakładamy odrobinę roztworu, przykładamy gazę do pięt i mocujemy np. plastrem. Zakładamy skarpetki i kładziemy się spać. Rano zdejmujemy gazę, myjemy stopy w ciepłej wodzie z mydłem i używamy dobrego, nawilżającego kremu do stóp. Taką procedurę przeprowadzamy przez dwa tygodnie i po tym czasie nasze stopy będą piękne i gładkie.

 

Aspiryna i cytryna na popękane pięty

Piękne, zadbane stopySkoro aspiryna i cytryna tak doskonale wpływają na leczenie popękanych pięt, to może warto pomyśleć o ich połączeniu? O połączeniu cytryny z aspiryną? Tak, można to zrobić. I powstanie naprawdę skuteczna maseczka do pielęgnacji stóp. Maseczka, która wykorzysta właściwości cytryny i aspiryny. Aby ją przygotować potrzebujemy:

 • 1 cytryny,
 • 5 – 6 tabletek aspiryny.

Sposób przygotowania maseczki z aspiryny i cytryny na popękane pięty:

Aspirynę dokładnie rozgniatamy, można w tym celu użyć moździerza. Rozgniecioną aspirynę umieszczamy w słoiczku i dodajemy sok z cytryny. Całość dokładnie mieszamy. Jeśli maseczka będzie zbyt gęsta, dodajemy jeszcze trochę soku z cytryny. Można też użyć odrobinę wody, albo alkoholu. Ale lepiej dodać soku z cytryny.

Sposób użycia maseczki z aspiryny i cytryny

Myjemy stopy i nakładamy na nie maseczkę z rozgniecionej aspiryny i cytryny. Odczekujemy od 20 do 30 minut i spłukujemy ją. Teraz można pięty potraktować pumeksem lub tarką, jednak nie należy tego robić zbyt mocno. Delikatnie ścieramy naskórek, który nałożona wcześniej maseczka powinna zmiękczyć. Myjemy stopy i nakładamy na nie tłusty krem. Zabieg można powtarzać do 3 razy na tydzień i stosować go przez kilka tygodni. Wtedy możemy liczyć na najlepsze efekty.
 

UWAGA! Nie zawsze stosowanie domowych metod jest najlepszym rozwiązaniem. Więc jeśli mamy problemy ze stopami, to warto udać się na wizytę do podologa. To najskuteczniejsza metoda.

3 myśli na temat “Cytryna i aspiryna na popękane pięty

 • Trzeba to wypróbować bo proste i może się skuteczne okazać

  Odpowiedz
 • Muszę to sprawdzić ten sposób na popękane pięty. Naturalny więc dobry musi być.

  Odpowiedz
 • A ja mam od zawsze ładne pięty i stopy ? ale dbam o nie bardzo. Kremy, maseczki, masowanie na okrągło. ?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *