Choroby i dolegliwości

Leki na przeziębienie – co na przeziębienie będzie skuteczne?

O przeziębieniu i jego leczeniu najczęściej myślimy dopiero w momencie, kiedy ktoś z bliskich zaczyna się na nie uskarżać. Także wtedy, kiedy my sami zaczynamy się z nim zmagać. Leki na przeziębienie można kupić odpowiednio wcześniej, wtedy będą pod ręką, kiedy zajdzie taka potrzeba. Ale jedna rzecz to kupić, druga to wiedzieć jakie leki na przeziębienie warto mieć w swojej apteczce.

Prawda jest taka, że nikt nie lubi kiedy dopada go przeziębienie. Osłabienie organizmu, męczący katar, dokuczliwy ból gardła przychodzą w najmniej spodziewanym momencie. Przeziębienie może nas dopaść latem, kiedy często narażamy organizm na różnice temperatur. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, kiedy często wychodzimy i wchodzimy do klimatyzowanych pomieszczeń, a z nich na upalne wnętrza. No i oczywiście może nas dopaść zimą, kiedy organizm jest bardzo osłabiony i łatwo łapie wszelkie infekcje.

Leki na przeziębienie, które warto mieć w apteczce

Kiedy dobrze przygotujemy apteczkę możemy liczyć na to, że kiedy zaatakuje nas przeziębienie, będziemy mieli pod ręką skuteczne środki do jego leczenia. Niektóre z lekarstw na przeziębienie są na tyle uniwersalne, że można stosować je do leczenia innych schorzeń. Na pewno warto zadbać o:

  • Lekarstwa przeciwbólowe. Przydają się one nie tylko podczas przeziębienia. Także w przypadku leczenia bólu głowy, czy innych dolegliwości bólowych. Najlepsze są leki rozpuszczalne, gdyż najszybciej działają. Ale tutaj każdy ma swoje preferencje.
  • Lekarstwa przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Część z nich ma działanie przeciwbólowe. Najpopularniejsze są lekarstwa zawierające kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, naproksen. Osoby, które mają wrażliwy żołądek, lub zmagają się z wrzodami żołądka powinni sięgnąć raczej po paracetamol.
  • Lekarstwa na przeziębienie w formie kompleksowych tabletek, saszetek itd. Są to gotowe środki na przeziębienie, które można dostać w każdej aptece. Zawierają one najczęściej kwas acetylosalicylowy, kofeinę, pseudoefedrynę, fenylefrynę, składniki antyhistaminowe i przeciwkaszlowe. Jeśli zdecydujemy się na przyjmowanie takich lekarstw, nie należy wtedy stosować dodatkowo leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych i przeciwgorączkowych. Kompleksowe lekarstwa na przeziębienie zawierają bowiem wszystkie te grupy lekarstw. Najlepiej jest stosować lekarstwa przeznaczone do rozpuszczania. Działają znacznie szybciej.
  • Syrop przeciwkaszlowy w formie klasycznej lub w formie tabletek. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup syropu uniwersalnego, gdyż nie wiemy jaki kaszel będzie nas męczył.
  • Sztyft do nosa, krople do nosa, tabletki na katar. Przynoszą niesamowitą ulgę i pozwalają normalnie oddychać. Sztyft na katar to sposób na uzyskanie natychmiastowej ulgi i normalne oddychanie. Ale uwaga! Nie każdy może stosować taki sztyft, gdyż nie każdemu może odpowiadać jego moc, która robi wrażenie. Jeśli zbyt mocno będziemy wciągali powietrze przez sztyft, możemy doświadczyć nieprzyjemnego uczucia w nosie i gardle. Dobry sztyft na katar składa się z naturalnych składników, które działają bardzo dobrze i są niezwykle mocne. Ulga przychodzi natychmiast.
  • Tabletki lub spray na ból gardła. Tabletki najlepiej bez cukru. Spray na ból gardła jest jednak skuteczniejszy i działa natychmiast.
  • Maści i olejki rozgrzewające. Dzięki temu można przygotować sobie odpowiednie inhalacje, lub smarować ciało w celu jego rozgrzania. Bardzo przydatny i sprawdzony sposób na przeziębienie.

Trzeba pamiętać o tym, że przez zażyciem lekarstw, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jak widać leki na przeziębienie można z powodzeniem kupić wcześniej i mieć w swojej domowej apteczce. Są one najczęściej najlepszą odpowiedzią na pytanie – Co na przeziębienie będzie najlepsze? Warto pamiętać też o tym, że można sięgnąć po domowe sposoby na przeziębienie. Po: zioła, naturalne soki, domowe syropy, syrop z cebuli itd. Po sposoby stosowane od wieków, które nadal są skuteczne. W większości przypadków są też smaczniejsze niż lekarstwa na przeziębienie. Ich skuteczność czasem bywa podobna.

2 myśli na temat “Leki na przeziębienie – co na przeziębienie będzie skuteczne?

  • Trzeba się wcześniej na sezon grupowy przygotować bo później ceny będą wyższe pewniej. Najlepiej kupic je w aptece.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *