Uroda

Farba zniszczyła ci włosy? Być może to twoja wina!

Brak doświadczenia, niecierpliwość, niedokładne czytanie lub w ogóle nieczytanie instrukcji, to wykroczenia, które wyraźnie odbiją się na wyglądzie włosów. Zanim złożysz reklamację i wystawisz negatywną opinię w internecie, upewnij się, że to na pewno wina farby, a nie twoja. Wielu błędów da się uniknąć, jeśli tylko odpowiednio przygotujesz się do farbowania włosów w domu.

Farba spaliła ci włosy? W rzeczywistości dzieje się to bardzo rzadko

Farby do włosów do stosowania w domu są bezpieczne i prawidłowo stosowane nie niszczą włosów. Jeśli twoje włosy po farbowaniu wyglądają na spalone, to niestety wina najpewniej leży po twojej stronie. Gdzie udało ci się popełnić błąd?

Farbowanie włosów farbowanych to prosta droga do nieszczęścia, jeśli zapomni się o właściwej pielęgnacji. Niestety bardzo często osoby, którym pierwsze farbowanie się nie udało, sięgają po kolejną farbę, tkwiąc w przekonaniu, że zmiana koloru pomoże rozwiązać wszystkie problemy. To tak nie działa. Farbowanie włosów suchych, łamliwych, zniszczonych niemal zawsze daje efekt spalenia.

Skóra głowy swędzi po farbowaniu

Ta przypadłość pojawia się bardzo rzadko, a na jej uniknięcie jest prosta metoda – wykonanie testu uczuleniowego na dwadzieścia cztery godziny przed właściwym farbowaniem.

Co prawda nowoczesne farby do włosów są łagodne i zawierają znacznie mniej substancji alergizujących, niż analogiczne kosmetyki dekadę temu, ale nadal nie udało się ich wyeliminować w stu procentach. Jeśli skóra głowy swędzi lub piecze, a test uczuleniowy nie został wykonany, na pewno nie jest to wina farby.

Włosy nie są równomiernie zafarbowane

Jest wiele przyczyn tego, że na włosach pojawią się jasne i ciemne strefy, jednak na pewno nie jest to wina farby do włosów. Zastanów się, czy:

  • Nie zdarzyło ci się zwinąć włosów w kok i spiąć na czubku głowy? To najczęstsza przyczyna nierównomiernego farbowania. Włosy na całej długości potrzebują jednakowego dostępu do powietrza.
  • Na pewno nałożenie farby przebiegało według schematu od nasady do czubka? Włosy na czubku głowy „łapią” kolor szybciej niż te na skroniach i za uszami.
  • Na pewno w pierwszej kolejności były farbowane odrosty? One potrzebują więcej czasu, niż włosy, które były już farbowane. Mało tego, jeśli farbuje się odrosty na uprzednio nałożony kolor, wystarczy dla wyrównania tonacji nałożyć farbę na resztę włosów na maksymalnie dziesięć minut.

Kolor na włosach jest inny od oczekiwanego

To najczęstszy problem osób, które farbują włosy, jednak nie ma co liczyć na skutecznie złożoną reklamację. Warto natomiast czytać wszystko to, co jest napisane na opakowaniu i ulotce drobnym drukiem,

Bardzo rzadko kolory na pudełku i na włosach są takie same. Najczęściej otrzymamy odcień o kilka tonów ciemniejszy. Warto o tym pamiętać, wybierając farbę. Istotny jest też dotychczasowy kolor włosów. Im jaśniejszy, tym łatwiej będzie go zmienić, ale też otrzymamy jaśniejszy odcień.

Kolejnym błędem jest zbyt krótkie trzymanie farby na włosach. Wiele osób popełnia błąd, licząc czas wskazany przez producenta, od pierwszego nałożenia farby na włosy. Tymczasem prawidłowo czas powinien być liczony od momentu, w którym wszystkie pasma zostaną pokryte farbą.

 

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *