UrodaZabiegi kosmetyczne

Depilacja bikini

Czasy, w których nie usuwano zbędnego owłosienia odeszły już dawno w niebyt. Teraz bardzo popularne jest usuwanie zbędnego owłosienia niemal z całego ciała. Nikogo nie dziwi fakt, że ktoś depiluje nogi, pachy, twarz czy strefy intymne. Niezwykle popularna jest depilacja brazylijska. Kobiety starają się usunąć każdy zbędny włosek. Zostawiają tylko włosy na głowie oraz rzęsty i brwi. Choć niektóre panie decydują się także na depilację brwi. Depilacja jest czymś zupełnie normalnym a w niektórych przypadkach codziennym, gdyż, w zależności od wybranej metody depilacji, może pojawić się konieczność wykonywania jej codziennie. Każda kobieta, która chce się pozbyć owłosienia z okolic bikini, powinna znać sposoby na jego bezbolesne usunięcie.

Depilacja brazylijska

Niemal wszystkie kobiety depilują okolice bikini. Ma to na celu usunięcie owłosienia, które przekracza linię bielizny. Włosy wystające z okolic bikini nie są modne i kobiety robią wszystko, aby pozbyć się tego owłosienia. Dzięki temu wyglądają bardzo atrakcyjnie w bieliźnie oraz nago.

Jednak nie zawsze depilacja okolic bikini jest dla kobiet wystarczająca. Cześć z nich chce pozbyć się wszystkich włosów okolic bikini oraz z wzgórka łonowego, warg sromowych, okolic odbytu. Dla tych kobiet powstała depilacja brazylijska, która umożliwia całkowite pozbycie się owłosienia z okolic intymnych. Czasem tylko pozostawia się cienki pasek włosów łonowych.

Należy wiedzieć, że depilacja brazylijska jest uważana za najbardziej bolesną depilację. Jest wykonywana przecież w bardzo wrażliwym i zarazem delikatnym rejonie skóry. Pomimo tego, że bardzo często jest bolesna ma wiele zwolenniczek oraz wielu zwolenników, gdyż depilacja brazylijska pozwala na niezwykle dokładne usunięcie owłosienia.

Fachowa depilacja okolic bikini u kosmetyczki

Jeśli nie chcemy same męczyć się z depilacją okolic bikini warto udać się do sprawdzonego salonu kosmetycznego. Tam można wybrać różne rodzaje depilacji. Można zdecydować się na:

  • Depilację woskiem. W takim przypadku stosuje się specjalny wosk kosmetyczny, który po zaschnięciu usuwa się mechanicznie i wyrywa się nim zbędne owłosienie. Nie ma co ukrywać, ale jest to stosunkowo bolesny rodzaj depilacji, ale daje natychmiastowe efekty.
  • Depilację laserową. Ten rodzaj depilacji jest droższy niż depilacja woskiem, ale jego efekty utrzymują się znacznie dłużej. Pierwsze efekty widoczne są dopiero po kilku zabiegach. Laserem niszczy się mieszki włosowe. W zależności od gęstości owłosienia i rodzaju włosów może być potrzebne od 5 do 10 zabiegów laserem. Coraz więcej kobiet uważa, że warto wybrać ten rodzaj depilacji. Jeśli chcemy pozbyć się owłosienia na dłużej rozwiązaniem jest właśnie depilacja laserowa. Opinie na ten temat można znaleźć na wielu forach dyskusyjnych.

Depilacja bikini w domowym zaciszu

Aby pozbyć się owłosienia z okolic bikini w większości przypadków nie jest niezbędna wizyta u kosmetyczki. Można to z powodzeniem przeprowadzić w domowym zaciszu. Wymaga to odrobinę więcej cierpliwości niż depilacja nóg, ale bardzo szybko można nabrać wprawy i samodzielnie depilować okolice bikini. Do domowej depilacji okolic bikini można zastosować:

  • Klasyczne maszynki do golenia. Mogą one powodować podrażnienia skóry i zazwyczaj nie udaje się uzyskać idealnie gładkiej skóry. Warto wiedzieć, że kiedy używamy maszynki do golenia włoski mogą sprawiać wrażenie mocniejszych i szybciej odrastają.
  • Elektryczne maszynki do golenia okolic bikini. Bardzo wygodne w walce z niechcianym owłosieniem. Działają szybko, ale nie pozwalają na uzyskanie super gładkiej skóry. Po ich użyciu, podobnie jak w przypadku klasycznych maszynek do golenia, może się wydawać, że odrastające włoski są mocniejsze.
  • Krem do depilacji bikini. Wybierając odpowiedni krem do depilacji bikini możemy osiągnąć bardzo dobre wyniki. Warto jednak przed zabiegiem sprawdzić, czy dany krem do depilacji bikini nie wywołuje u nas podrażnienia lub uczulenia. Używając kremu depilacja jest bezbolesna.
  • Depilację woskiem. Wosk pozwala na osiągnięcie naprawdę gładkiej skóry. Jednak jest to metoda dla kobiet, które mają wysoką tolerancję na ból. Do tego rodzaju depilacji trzeba mieć sporą wprawę.
  • Pasty cukrowe. Działają podobnie jak wosk i ich stosowanie także jest bolesne jednak dają doskonałe rezultaty.

Do depilacji okolic bikini nie zaleca się stosowania depilatorów!

Jak więc widać, w prosty sposób, można wybrać najbardziej odpowiadający nam rodzaj depilacji okolic bikini. Można zdecydować się na ból i raz na jakiś czas wybrać depilację woskiem. Można też użyć kremu do depilacji bikini lub klasycznych maszynek do golenia. Można usunąć włosi w domowym zaciszu lub udać się do gabinetu kosmetycznego. Wybór jest szeroki. Wszystko po to, aby pozbyć się niechcianego owłosienia i czuć się atrakcyjnie i modnie. Depilacja bikini to znak czasu i konieczność.

2 myśli na temat “Depilacja bikini

  • Nie lubię nadmiernego owłosienia i nie lubię depilacji jak to pogodzić?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *