Porady

Jak wyleczyć siniaki używając żywokostu?

Niemal każdy z nas czasem zmaga się z siniakami. Czasem wystarczy tylko jeden nieostrożny ruch i siniak gotowy. U niektórych osób siniaki pojawiają się nawet w wyniku odrobinę mocniejszego ucisku, u niektórych w wyniku mocniejszego urazu. Nie będziemy się tutaj zastanawiali nad tym jak powstają siniaki. Tutaj skupimy się na tym jak wyleczyć siniaki. I na dodatek, jak wyleczyć siniaki używając do tego żywokostu.

Czym jest żywokost i jak działa?

O tym, czym jest żywokost i jak działa pisaliśmy już wcześniej. Tutaj wystarczy wspomnieć, że używa się go do przyspieszenia gojenia ran, leczenia zwichnięć, stłuczeń, a nawet leczenia złamań. Doskonale sprawdza się w leczeniu schorzeń reumatycznych. Używa się go także w celu uniknięcia powstawania blizn i szybszego pozbycia się siniaków. Najczęściej korzysta się z korzenia żywokostu. Ale należy wiedzieć, że i liście znajdują zastosowanie w medycynie. Można odnieść wrażenie, że są odrobinę niedoceniane, gdyż zdecydowanie częściej używa się korzenia tej rośliny.

To jest trochę dziwne, gdyż liście żywokostu są skuteczne w leczeniu stłuczeń, opuchlizny po zwichnięciach czy właśnie siniaków. Może to jednak wynikać z tego, że łatwiej jest dostać korzeń żywokostu, niż kupić jego liście. Mając jednak świeże lub suszone liście żywokostu można przygotować doskonały okład na siniaki.

Sprawdzony okład na siniaki na bazie liści żywokostu

liście żywokostuNikt z nas nie przepada za siniakami i staramy się, aby, kiedy już się pojawią, szybko się z nimi uporać. Dobrym sposobem jest stosowanie na siniaki maści lub oleju z żywokostu. Im szybciej zaaplikujemy taką maść na urażone miejsce, tym siniak będzie mniejszy. Jeśli nasza interwencja będzie szybka, to siniak może być znacznie mniejszy niż normalnie. Żywokost sprawdza się też w przypadku starszych siniaków i przyspiesza ich leczenie.

Aby przygotować skuteczny okład na siniaki z liści żywokostu musimy mieć następujące składniki:

Sposób przygotowania liści żywokostu na siniaki

Liście żywokostu blendujemy (lub drobno siekamy) i zalewamy ciepłą wodą. Dodajemy kilka kropli arniki górskiej, odrobinę nagietka i dwie łyżki mąki. Całość dokładnie mieszamy. Jeśli całość jest zbyt rzadka, należy dodać więcej mąki. I może to być dowolna mąka.

UWAGA! Mąka w przygotowaniu tego kompresu ma za zadanie związać całość ze sobą. Sprawia, że przygotowany środek ma konsystencję pasty. Można użyć dowolnej mąki.

Sposób użycia okładu na siniaki

Tak powstałą pastę należy nałożyć na gazę lub ściereczkę. Tak, aby z jednej strony dotykała skóry, a z drugiej była zabezpieczona przed wypływaniem. Warto zadbać o to, aby nasza pasta z żywokostu miała bezpośredni kontakt z siniakiem. Dzięki temu działanie jest znacznie lepsze. Taki okład należy zabezpieczyć, aby nic się od niego nie ubrudziło. Dodatkowo należy go odpowiednio zamocować. Jeśli użyjemy go do leczenia np. podbitego oka musimy uważać, aby nie dostał się do oka. Trzeba też go odpowiednio przymocować, najlepiej przy użyciu plastra. Aby kompres był skuteczny należy pozostawić go w miejscu urazu przez przynajmniej 4 godziny. W razie potrzeby, przygotować nową porcję okładu.

Tak przygotowany kompres może być też używany do leczenia skręceń, zwichnięć i stłuczeń. Najlepiej jednak sprawdza się w leczeniu siniaków. Im szybciej go zaaplikujemy, tym lepszy efekt uzyskamy. Oczywiście nie musimy dodawać, że najlepiej stosować taki kompres po konsultacji z lekarzem.

2 myśli na temat “Jak wyleczyć siniaki używając żywokostu?

    • Żywokost na siniaki jest skuteczny i naprawdę działa. Sama go systematycznie używam bo nam problemy z siniakami i on mi pomaga dobrze wyglądać. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią maść z żywokostem i stosować ją. Ja kremu z żywokostem używam niemal codziennie.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *