TwarzUroda

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Są sytuacje, w których pojawienie się pryszcza jest prawdziwą tragedią. Wyjście na randkę, rozmowa o pracę, impreza w gronie rodzinnym lub firmowym. Pryszcz pojawia się nagle na twarzy i wiadomo, że sam prędko nie zniknie. Jak szybko pozbyć się pryszcza? Czy jest to możliwe, aby pozbyć się szpecącego pryszcza? Czy wyciśnięcie pryszcza jest najlepszym sposobem, aby się go pozbyć? Może lepiej będzie go jakoś zamaskować? Co zrobić, aby uporać się z problemem?

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Najszybszym sposobem na pozbycie się pryszcza będzie oczywiście jego wyciśnięcie. Należy jednak pamiętać, że nie jest to najlepszy ze sposobów na walkę z pryszczami. Jednak czasem nie ma wyjścia. Mamy kilka minut do wyjścia i nie jesteśmy w stanie zrobić niczego więcej. Wiadomo, że nie zaleca się wyciskania pryszczy i lepiej tego nie robić. Kto z nas, choć raz tego nie zrobił? Kto, będąc w sytuacji podbramkowej nie wycisnął pryszcza? Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale jest skuteczne. Należy pamiętać o tym, aby przed i po wyciśnięciu pryszcza dobrze oczyścić miejsce, w którym pryszcz się znajduje. Ale raz jeszcze powtarzamy, nie należy tego robić. Wyciskając pryszcze naruszamy skórę. Możemy przez to wywołać nawet stan zapalny i pogorszyć sytuację. Dlatego jeśli to możliwe warto sięgnąć po domowe sposoby na pryszcze, które są skuteczne, kiedy możemy pozbyć się pryszcza w kilka godzin.

Domowe sposoby na pryszcze

Jak pozbyć się pryszcza w kilka godzin? To proste. Mając więcej czasu na działanie, możemy sięgnąć z powodzeniem po wypróbowane, domowe sposoby na pryszcze. Wystarczy użyć środków, które większość z nas ma pod ręką. Jest to skuteczne działanie w przypadku, kiedy pryszcz pojawił się na naszej twarzy wieczorem i do rana mamy czas, aby się z nim uporać. Domowe sposoby na pryszcze są naprawdę skuteczne i stosunkowo bezpieczne.

Pasta do zębów na pryszcze

Jednym z popularniejszych i prostszych do zastosowania sposobów na pryszcze, jest posmarowanie pryszcza pastą do zębów lub sodą oczyszczoną zmieszaną z wodą.  Zarówno soda jak i pasta do zębów mają działanie wysuszające. Więc po zaaplikowaniu na pryszcza powodują, że wysycha.

Czosnek na pryszcze

Równie dobre efekty można uzyskać stosując czosnek. Jak pewnie doskonale wiecie, czosnek ma działanie antybakteryjne, zawiera cynk i siarkę. Jest, więc idealny do leczenia trądziku i pryszczy.  Wystarczy, więc przekrojony czosnek przyłożyć do pryszcza na 10 – 20 minut, aby szybko pozbyć się pryszcza, który szpeci naszą twarz. Po zdjęciu przyłożonego czosnku, myjemy twarz i zabieg powtarzamy.

Cytryna na pryszcze

Podobne działanie na pryszcze ma też cytryna, a raczej sok z cytryny. Sok z cytryny wysusza krostę, więc można go zaaplikować na nią. Ale uwaga! Po użyciu soku z cytryny lepiej nie wystawiać twarzy na słońce. Czyli lepiej zrobić to wieczorem, a przed wyjściem bardzo dokładnie umyć twarz.

Miód i cynamon na pryszcze

Maseczka z miodu i cynamonu stosowana jest od dawna w leczeniu trądziku i pozbywaniu się pryszczy. Jest naturalna i można w bardzo prosty sposób ją przygotować. Przepis na maseczką z miodu i cynamonu na pryszcze jest banalny. Wystarczy, bowiem wymieszać cynamon z miodem, nałożyć maseczkę punktowo na krostę i zostawić ją na noc. Zarówno miód jak i cynamon mają działanie antybakteryjne, dzięki temu sprawiają, że krosta się nie rozwija i staje się mniejsza. Maseczka ta doskonale nadaje się do walki z trądzikiem. Działa nie tak szybko jak inne metody, ale jest naturalna i skuteczna. Systematycznie stosowana może zapobiegać pojawianiu się pryszczy.

Kurkuma i kokos na pryszcze

Jeśli chodzi o działanie antybakteryjne, to nie sposób nie wspomnieć o kurkumie. Tak, kurkuma doskonale nadaje się do szybkiego pozbywania się pryszczy. Wystarczy zmieszać ją z olejem kokosowym, który ma świetna właściwości pielęgnacyjne, nałożyć ją na pryszcza i gotowe. Taka maseczka z kurkumy i oleju kokosowego sprawi, że pryszcz nie będzie się powiększał. Na dodatek skóra twarzy po takiej maseczce, będzie odżywiona.

Pomidory na pryszcze

Nie każdy wie, ale pomidory mają zastosowanie także w pielęgnacji urody, nie tylko w kuchni. Z racji tego, że zawierają w sobie likopen, doskonale nadają się do zwalczania pryszczy. Oprócz likopenu zawierają też kwasy, które nałożone na pryszcza są w stanie szybko go wysuszyć. Czyli wpływają na zmniejszenie się pryszczy. Przygotowanie pasty na pryszcze na bazie pomidorów jest bardzo proste. Wystarczy takiego rozgniecionego np. widelcem pomidora nałożyć na krostę i po kilku minutach zmyć taką maseczkę. Można też zastosować okłady z plasterków pomidorów, ale lepiej oddziaływać punktowo, bezpośrednio na krostę.

Takie szybkie, domowe metody na pozbycie się pryszcza są w miarę skuteczne. Oczywiście najlepiej jest odpowiednio dbać o skórę, by nie dopuścić do pojawienia się pryszczy. Metody te nie zawsze i nie dla każdego są skuteczne. Należy pamiętać o tym, że w przypadku, jeśli mamy uczulenie na któryś ze składników, nie należy go stosować. Naturalne metody na pryszcze są skuteczne, ale wymagają czasu. I o tym także należy pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *