TwarzZabiegi kosmetyczne

Peeling z kawy — na co jest dobry?

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak kawa może pomóc Twojej skórze? Przyjrzymy się powodom, dla których peeling kawowy jest dobry dla Ciebie i jak go zrobić. Wbrew powszechnemu przekonaniu, kawa nie tylko poprawia samopoczucie, ale także pozostawia skórę gładką i odmłodzoną, gdy jest stosowana miejscowo.

Poniżej omówimy szczegółowo, w jaki sposób peeling kawowy może pomóc Ci uzyskać zdrowo wyglądającą cerę, o której zawsze marzyłaś. Kawa zawiera wiele korzystnych przeciwutleniaczy, witamin i minerałów, które doskonale nadają się do usuwania martwych komórek skóry, zmniejszania blizn i wspomagania gojenia uszkodzonych tkanek skóry.

Zmniejszenie wyglądu cellulitu i pajączków

Peeling kawowy może zmniejszyć widoczność cellulitu, żylaków i rozstępów. Peeling kawowy to zabieg na skórę, który wykorzystuje kawę do oczyszczania skóry. Stosuje się go w celu złuszczenia i rozjaśnienia cery, a także może zmniejszyć wygląd cellulitu i pajączków.

Kawa zawiera kofeinę, która stymuluje przepływ krwi i zachęca do usuwania martwych komórek skóry z powierzchni twarzy. To może pomóc zmniejszyć stan zapalny i zaczerwienienie skóry. Kofeina ma również właściwości antybakteryjne, które pomagają zwalczać trądzik i zapobiegają powstawaniu nowych wykwitów. Peelingi kawowe są często zalecane dla osób o skórze tłustej lub trądzikowej, ponieważ pomagają zapobiegać powstawaniu zaskórników i białych wągrów poprzez usuwanie nadmiaru oleju z porów.

Peelingi kawowe mogą być również stosowane jako naturalna alternatywa dla peelingów chemicznych poprzez usuwanie martwych komórek skóry twarzy lub innych fragmentów ciała. Są one szczególnie skuteczne w leczeniu ciemnych plam na twarzy, takich jak piegi, plamy starcze i uszkodzenia słoneczne.

Spowolnij proces starzenia się

Kawa jest naturalnym przeciwutleniaczem, który może pomóc spowolnić proces starzenia. Może być stosowany jako środek złuszczający dla skóry, pozostawiając ją gładką i miękką. Możesz również użyć fusów z kawy, aby zrobić własny peeling lub maskę.

Zmniejsz zaczerwienienia i wyrównaj przebarwienia skóry

Peelingi kawowe mogą pomóc w zmniejszeniu zaczerwienienia skóry poprzez zmniejszenie ilości przepływu krwi do tego obszaru. Jest to szczególnie korzystne dla osób z trądzikiem różowatym lub wrażliwą skórą, ponieważ zmniejsza podrażnienia spowodowane przez wszelkie potencjalne czynniki wyzwalające, takie jak gorąca woda lub pikantne potrawy.

Zrównoważenie skóry tłustej

Kawa może być stosowana jako środek złuszczający, ponieważ zawiera naturalne oleje, przeciwutleniacze, witaminy i minerały, które pomagają skórze czuć się gładko. Peeling kawowy jest łatwy do wykonania w domu, ale można go również kupić w wielu sklepach kosmetycznych.

Peeling kawowy może być również stosowany w celu zrównoważenia skóry tłustej.

Jeśli masz tłustą skórę, może okazać się, że trudno jest znaleźć środek złuszczający, który sprawdzi się w Twoim przypadku. Dzieje się tak dlatego, że większość środków złuszczających zawiera granulki, które są zbyt duże dla Twojego typu skóry. Mogą one być bardzo szorstkie dla Twojej skóry i powodować zaczerwienienia i podrażnienia. Fusy z kawy są bardzo drobne, więc nie będą podrażniać ani uszkadzać wrażliwych typów skóry, takich jak te z trądzikiem lub różowatym.

Domowy peeling z kawy i cukru

Jak zrobić w domu peeling kawowy?

Wymieszaj równe części brązowego cukru i palonych ziaren kawy (zmielonych). Użyj mniej cukru, jeśli masz tłustą skórę i więcej, jeśli masz suchą skórę. Użyj łyżki lub szpatułki, aby dobrze wymieszać składniki.

Nałóż peeling na twarz okrężnymi ruchami, omijając okolice oczu. Masuj przez 2-3 minuty, aż Twoja skóra będzie wyglądała jak rosa, a następnie spłucz ciepłą wodą.

Stosuj go raz lub dwa razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze rezultaty!

Podsumowanie

Kawa zawiera kofeinę, która może pomóc w napinaniu i tonowaniu skóry. Kawa jest również załadowany z przeciwutleniaczy, które opóźniają oznaki starzenia. Ma właściwości przeciwzapalne. I jest świetnym środkiem złuszczającym! Peeling kawowy łatwo zrobisz w domu, dlatego warto z niego korzystać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *