Kosmetyki

Jak zrobić własne metaliczne, matowe pomadki do ust?

Metaliczne pomadki pojawiły się nieśmiało w świecie mody już w latach 80 i od czasu do czasu stają się modne. Pomadka ta jest częścią znanego stylu „ciężkiego makijażu„, w którym cienie do powiek o przydymionych lub jaskrawych kolorach, czarny eyeliner i podkład łączą się, aby uzyskać aksamitny wygląd skóry.

Czym charakteryzują się metaliczne matowe pomadki?

Pomadki do ust to jeden z podstawowych produktów dla kobiet, które nie mogą żyć bez makijażu. W tym sensie czujemy się szczęściarzami, ponieważ na rynku kosmetycznym możemy znaleźć różne rodzaje pomadek. Jednym z nich jest połączenie matowego, niebłyszczącego i długotrwałego koloru z kolorem z efektem metalicznym.

Kiedy zaleca się stosowanie metalicznych matowych pomadek do ust?

Kluczem do metalicznego makijażu matową szminką jest to, abyś czuła się jak „bogini” w swoim stroju.  Jeśli nie chcesz się nadmiernie błyszczeć i chcesz, aby Twój makijaż wyglądał bardziej naturalnie, zalecamy nałożenie tuszu na rzęsy i dyskretnego kremu w kolorze skóry, ale bez przyciemniania różu do policzków. W ten sposób skupisz uwagę na metalicznej matowej pomadce, np. w odcieniu fioletu lub winogron.

Jeśli chcesz się wyróżnić, to subtelnie wypielęgnuj brwi, użyj neutralnych cieni na powiekach, podkreśl oczy dobrym eyelinerem lub kocią kreską, rozświetl kości policzkowe, a na zakończenie nałóż metaliczną matową szminkę w mocnym odcieniu. Na przykład ognisty pomarańcz.

Jakie materiały są potrzebne do wykonania metalicznych matowych pomadek do ust?

Materiały potrzebne do wykonania metaliczno-matowych pomadek to: nawilżająca lub kremowa pomadka do ust w wybranym kolorze, metaliczny cień do powiek, pędzelek i płynny utrwalacz do podkładu.

Jakie odcienie możesz uzyskać, aby uzyskać metalicznie matowe pomadki?

Odcienie, jakie można uzyskać, zależą od wyglądu, jaki chce się uzyskać, oraz od wyobraźni. Wystarczy połączyć pigmenty koloru na ustach, a następnie wymieszać je za pomocą pędzelka.

Wskazówki dotyczące tworzenia własnych metalicznych matowych pomadek do ust

Metaliczne pomadki są zazwyczaj drogie, ale to nie jest przeszkoda, przez którą przyjdzie Ci zrezygnować z możliwości nałożenia na usta modnego odcienia. Oto kilka wskazówek, jak stworzyć własny metaliczny, matowy kolor szminki:

  • Przed rozpoczęciem tego procesu zaleca się nawilżenie ust przez pewien czas, dzięki czemu pigment nie będzie pękał podczas nakładania. Możesz zastosować naturalny krem nawilżający domowej roboty lub naturalny olejek, który masz pod ręką.
  • Kolejną wskazówką, która podkreśli piękno Twoich ust, jest obrysowanie ich konturem, aby nadać im określony kształt przed nałożeniem pigmentu.

Pobieranie pigmentów barwnych

Najpierw należy zaopatrzyć się w pigmenty w wybranych przez siebie odcieniach. Najlepszym sposobem na to jest paleta cieni do powiek z efektownymi, metalicznymi odcieniami.

Wymieszaj z płynnym utrwalaczem

Potrzebny będzie także utrwalacz w płynie. W takim przypadku można użyć płynnego utrwalacza makijażu. Zadaniem tego produktu jest przedłużenie trwałości każdego nałożonego makijażu.

Nałóż mieszankę na usta

Teraz potrzebny będzie mały słoiczek lub paleta, której dzieci używają do malowania. Wymieszaj niewielką ilość wybranego pigmentu z płynnym utrwalaczem, aż powstanie jednolita pasta. Następnie nałóż tę mieszankę na usta za pomocą pędzelka i masz olśniewające, metalicznie matowe usta, które zapraszają do pocałunku. A jeśli chcesz uciec od „suchego efektu” matu, możesz poszukać tak zwanych „aksamitnych” matowych pomadek, czyli takich, które mają bardziej kremowy wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *