UrodaZabiegi kosmetyczne

Jak depilować miejsca intymne

Depilacja miejsc intymnych staje się coraz popularniejsza. I dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Wzgórek łonowy pozbawiony włosów to niejako konieczność. Depilacja brazylijska, golenie miejsc intymnych, używanie kremów do depilacji tych miejsc to standardowe zabiegi kosmetyczne. Warto wiedzieć jaki rodzaj depilacji wybrać, aby uniknąć nieprzyjemnych podrażnień a nawet infekcji. Depilacja miejsc intymnych może być wykonywana na różne sposoby.

Depilacja intymna maszynką do golenia

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że do najpopularniejszych sposobów depilacji miejsc intymnych należy użycie maszynki do golenia. Najczęściej stosuje się zestaw składający się z maszynki do golenia i pianki. Rzadziej do depilowania miejsc intymnych stosuje się maszynkę elektryczną. Stosowanie pianki i maszynki mechanicznej to najłatwiejszy i najtańszy sposób depilacji miejsc intymnych. Jednak trzeba pamiętać o tym, że nie jest to specjalnie wygodne i włoski szybciej odrastają niż po użyciu innych metod depilacji. Na dodatek stosując klasyczną maszynkę do golenia bardzo łatwo jest się zaciąć. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie maszynki elektrycznej, wtedy golenie miejsc intymnych będzie znacznie szybsze i wygodniejsze.

Depilacja intymna depilatorem

Depilacja intymna przy użyciu depilatora nie jest zalecana. Jest to bardzo bolesny sposób pozbywania się owłosienia z miejsc intymnych. Co prawda po zastosowaniu depilatora włoski stają się delikatniejsze i wolniej odrastają, ale bardzo często pojawiają się podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Na dodatek mogą się one utrzymywać się przez dłuższy czas. Używanie depilatora do usuwania owłosienia z miejsc intymnych nie jest dobrym pomysłem i lepiej z niego zrezygnować i zdecydować się na inny rodzaj depilacji.

Stosujemy krem do depilacji miejsc intymnych

Bardzo często osoby decydujące się na depilację brazylijską sięgają po preparaty chemiczne. Są to najczęściej specjalne kremy, które dokładnie usuwają owłosienie. Jednak należy pamiętać o tym, że chemiczne metody depilacji mogą wiązać się z pojawieniem się uczuleń. Skóra w okolicach intymnych jest bardzo delikatna i można w bardzo prosty sposób ją podrażnić. Dlatego brazylijska depilacja przy użyciu preparatów chemicznych powinna być poprzedzona próbą, która pozwoli na określenie, czy dany środek nie ma właściwości uczulających.

Krem do depilacji miejsc intymnych to bardzo wygodny i szybki sposób na pozbycie się owłosienia. Jeśli okaże się, że nie mamy na niego uczulenia, to warto go stosować. Za tym sposobem depilacji przemawia także fakt, że jest całkowicie bezbolesna. Stosując krem do depilacji miejsc intymnych nie będziemy także zmagać się z wrastającymi włosami.

Depilacja brazylijska woskiem

Bardzo popularną metodą pozbywania się owłosienia z miejsc intymnych, jest depilacja brazylijska woskiem. Ten rodzaj depilacji pozwala na bardzo dokładne usunięcie owłosienia w miejscach intymnych. Jednak podobnie jak w przypadku depilatora, jest to metoda bardzo bolesna. Stosując depilację woskiem, włoski są wyrywane z ciała.

Depilację woskiem można przeprowadzić samodzielnie. Jednak lepiej jest zrobić to w specjalistycznym gabinecie kosmetycznym. Będzie to nie tylko mniej bolesne, ale także bardziej dokładne. No i unikamy możliwości poparzenia się woskiem, gdyż zabieg przeprowadza osoba, która ma nad wszystkim kontrolę i używa specjalistycznego sprzętu, który podgrzewa wosk do bezpiecznej temperatury. Niektóre kobiety bardzo chwalą sobie depilację miejsc intymnych woskiem i bardzo często się na nią decydują.

Depilacja pastą cukrową

Coraz popularniejszym sposobem pozbywania się owłosienia z miejsc intymnych jest depilacja przy użyciu pasty cukrowej. Jest to najbezpieczniejszy sposób usuwania owłosienia, tak skuteczny jak wosk, ale mniej bolesny. Decydując się na depilację brazylijską pastą cukrową należy pamiętać o tym, że jest to drogi zabieg. To największy minut tego rodzaju depilacji.

Do plusów można zaliczyć fakt, że depilacja pastą cukrową jest bardzo dokładana, mniej bolesna niż depilacja woskiem, nie ma możliwości oparzeń skóry, gdyż pasta cukrowa ma temperaturę zbliżoną do temperatury ciała. Na dodatek mogą ją stosować alergicy i osoby, które mają bardzo wrażliwą skórę.

Depilacja miejsc intymnych laserem

Ostatnią metodą na skuteczną depilację miejsc intymnych jest depilacja laserem. To bardzo bezpieczny sposób i niemal bezbolesny. Światło lasera wnika w skórę i odpowiada za zniszczenie cebulki włosa. Dzięki temu włosy nie odrastają. Zabieg depilacji laserem musi być przeprowadzony w odpowiedni sposób. Lasem musi mieć odpowiednią moc, a czas trwania impulsu świetlnego zależy od tego, jaki rodzaj skóry i owłosienia ma osoba, która poddaje się zabiegowi. Dlatego najlepiej, kiedy depilacja laserem przeprowadzana jest w gabinecie kosmetycznym.

Należy pamiętać, że aby depilacja laserem była skuteczna zabieg musi być powtórzony kilkukrotnie. Nie jest to tani zabieg, ale jego ogromna skuteczność sprawia, że jest bardzo często wybierany. Jest znacznie skuteczniejszy niż golenie miejsc intymnych. Laser działa lepiej niż krem do depilacji miejsc intymnych, gdyż efekty jego działania utrzymują się znacznie dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *