Uroda

Jak gwiazdy radzą sobie z łysieniem?

Poznaj sposoby znanych osób na pozbycie się kompleksu, jakim jest łysina.

Łysienie może się przytrafić każdemu

Łysienie plackowate, telogenowe, bliznowaciejące oraz łysienie androgenowe, to rodzaje przypadłości, które dotykają szerokiego grona osób. Nie pytają o wiek, płeć, ani tym bardziej wykonywaną profesję, czy status społeczny. Bardzo często pojawiają się u osób, dla których wygląd jest swojego rodzaju wizytówką, które są rozpoznawalne, a bujna fryzura stanowi rodzaj ich znaku rozpoznawczego.

Takie jednostki muszą się też liczyć z tym, że ich włosy często poddawane są zabiegom fryzjerskim, koloryzacji na potrzeby sceniczne, dlatego powinny być mocne i zdrowe. Niemal każdy źle znosi nagłą utratę włosów, która nie jest efektem własnego wyboru, ale dla gwiazd, celebrytów, aktorek, modelek taki stan rzeczy może zwiastować problemy biznesowe, a nawet koniec kariery.

Sposoby na zamaskowanie łysiny

Wiele sławnych kobiet decyduje się na przedłużanie włosów, które wykonuje się tuż przy ich nasadzie, w związku z czym cała fryzura nabiera objętości. Minusem takiej metody jest obciążanie włosów, osłabianie ich, co przy nadmiernym wypadaniu stanowi ogromne ryzyko.

Kolejnym rozwiązaniem są peruki i toppery. W sytuacji, gdy przerzedzenia pojawiają się głównie na czubku głowy, przypinany w tym miejscu topper z naturalnych włosów, może bardzo fajnie uzupełnić braki, a jeśli to dobrej jakości produkt, trudno go dojrzeć.

Osoby, którym zależy na maksymalnie naturalnym i trwałym efekcie, decydują się na zabieg przeszczepu włosów. Wśród gwiazd, do przeszczepu włosów przyznają się publicznie: Michał „Misiek” Koterski, Tomasz Ciachorowski, Adrian Szymaniak, Krzysztof Ibisz, Kuba Wojewódzki, Monika Miller.

Na czym polega przeszczep włosów?

To zabieg, którego celem jest pobranie cebulek włosowych z miejsc, które nie są narażone na wypadanie (najczęściej z tylnej części głowy) i wszczepienie ich w ubytki. Organizm z reguły dobrze przyjmuje własny materiał, dlatego odrzucenie przeszczepu jest bardzo rzadkim zjawiskiem. Przeszczep włosów to najskuteczniejsza i najtrwalsza metoda pozbycia się łysych miejsc na głowie oraz przesunięcia linii włosów bliżej czoła.

 

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *