TwarzUroda

Czym charakteryzuje się dobry krem do twarzy?

Coraz więcej osób świadomie sięga po kremy do twarzy wiedząc, że ich stosowanie to niejako konieczność. Zwłaszcza jeśli chcemy jak najdłużej zachować młodość. Nikogo nie dziwi to, że kobiety używają kremów do twarzy. Można jednak zauważyć, że coraz częściej po kremy do twarzy sięgają także mężczyźni. I to jest bardzo dobry znak. Świadczy to o tym, że mężczyźni aktywnie dbają o zdrowie i dobry wygląd skóry na swojej twarzy. Dobry krem do twarzy nie jest łatwo znaleźć. Dzieje się tak dlatego, że mamy zbyt duży wybór. Mnogość kremów dostępnych na rynku sprawia, że bardzo często nie wiemy, jaki krem wybrać.

Jak wybrać dobry krem do twarzy?

Aby wybrać odpowiedni krem do twarzy należy najpierw ustalić jaki rodzaj skóry mamy. Można wyróżnić bowiem cztery podstawowe typy skóry. Dokładniej mówiąc to mamy cztery rodzaje cery. Są to:

  • Cera normalna. W tym przypadku skóra jest elastyczna, wszelkie przebarwienia są niewidoczne, podobnie jak naczynka krwionośne. Też nie są widoczne, gdyż nie są rozszerzone. Do pielęgnacji cery normalnej wystarczy użyć zwykłych kremów do twarzy.
  • Cera sucha. U osób, które mają taką cerę można zaobserwować szybsze tworzenie się zmarszczek. Kolejną cechą charakterystyczną tego rodzaju skóry jest obecność uczucia napięcia skóry twarzy. Do pielęgnacji cery suchej należy stosować tłuste kremy do twarzy. Najlepiej, kiedy w składzie mają dużo składników lipidowych wpływających doskonale na skórę suchą.
  • Cera tłusta. Ten rodzaj cery jest łatwo rozpoznać, gdyż charakteryzuje się błyszczącą powłoką. Ta powłoka nosi nazwę sebum. Cera tłusta ma tendencję do pojawiania się zaskórniaków. Często też pojawiają się na twarzy zaskórniki. Natomiast zmarszczki pojawiają się stosunkowo późno, więc osoba mająca cerę tłustą, wizualnie starzeje się wolniej. Do pielęgnacji cery tłustej należy stosować nawilżające kremy do twarzy. Można też używać kremów matujących na dzień.
  • Cera mieszana. Można powiedzieć, że ten rodzaj cery jest najtrudniejszy w pielęgnacji, gdyż składać na nią mogą się wszystkie pozostałe rodzaje skóry. Pewne obszary twarzy mogą się przetłuszczać, inne mogą się przesuszać. I dlatego należy dobierać odpowiednie kremy do odpowiednich obszarów twarzy. Tam gdzie skóra jest sucha – stosować kremy tłuste. W miejscach gdzie skóra jest tłusta, używać kremów tłustych. To wydaje się trudne, ale po pewnym czasie wykonujemy to automatycznie.

Jak doskonale widać, do każdego rodzaju cery warto dobrać odpowiedni krem. Odpowiedni, czyli taki, który najlepiej będzie pielęgnował dany rodzaj cery. Wybierając krem do twarzy warto zwrócić uwagę na to, aby był to krem hipoalergiczny i nie powodował uczuleń.

Dobry, czyli jaki?

Wybierając krem do twarzy należy patrzeć na składniki z jakich jest stworzony. Im mniej składników tym lepiej, ale nie popadajmy w przesadę. Krem z trzema składnikami to najczęściej nie jest dobry krem. Natomiast jeśli w skład kremu wchodzą produkty naturalne takie jak zioła, woda różana, masło kakaowe, naturalne oleje i wyciągi to możemy założyć, że jest to dobry krem dla naszej twarzy. Na dodatek, jeśli gliceryna jest na końcu składu, poprzedzonego naturalnymi składnikami, to możemy być pewni, że taki krem jest bardzo dobry.

Zarówno w przypadku kremu do twarzy dla kobiet jak i kremu do twarzy dla mężczyzn zaleca się, aby nie zmieniać go zbyt często. Jeśli krem, który stosujemy na co dzień daje oczekiwane rezultaty, jest dobrze przez nas tolerowany, to warto go stosować jak najdłużej i nie zmieniać co chwilę. Kiedy już dobierzemy idealny krem do pielęgnacji twarzy, to stosujmy go systematycznie i z dystansem odnośmy się do wszelkich relacji zachwalających nowe kremy. Postęp w branży kosmetycznej jest spory, ale lepiej poczekać aż nowinki się zadomowią na rynku, a ich ceny spadną.

Czy krem do twarzy musi być drogi?

Panuje powszechne przekonanie, że dobry krem musi być drogi. Oczywiście nie jest to prawda. Faktem jest, że droższe kremy mogą być lepsze, gdyż często mają mniej składników, których procentowo jest więcej niż w ich tańszych odpowiednikach. Nie jest to jednak reguła. Można bowiem znaleźć kremy do twarzy kosztujące mniej niż 10 złotych, których skład nie odbiega niczym od kremów, które potrafią kosztować ponad 300 zł. Dlatego warto dokładnie zapoznać się ze składem danego kremu i decydować się na zakupy mniej znanych marek. Często jest też tak, że kremy do twarzy dla niektórych sieci drogerii produkowane są przez znanych producentów. Zmieniona jest tylko ich nazwa i występują pod markami własnymi sieci handlowych.

Warto też zapoznać się z kremami produkowanymi przez mniejszych producentów. Ale i pośród produktów znanych firm kosmetycznych można znaleźć prawdziwe kosmetyczne perełki, które dostępne są w niskiej cenie i działają doskonale. Trzeba tylko sprawdzić ich działanie na własnej, notabene, skórze. I warto pamiętać, że fakt, iż ktoś zachwyca się danym kremem do twarzy nie oznacza, że i my będziemy się nim zachwycać. Gdyż w naszym przypadku taki krem może nie działać tak dobrze.

Krem do twarzy dla kobiet i mężczyzn

Czy krem do twarzy dla kobiet może być stosowany przez mężczyznę? Oczywiście, że może, ale nie zawsze będzie działał. W przypadku kremów największe znaczenie ma marketing i warto o tym pamiętać. Oczywiście skóra kobiet jest najczęściej znacznie delikatniejsza niż skóra mężczyzn. Nie oznacza to jednak, że krem do twarzy dla kobiet nie zadziała na cerę męską. Trzeba tylko pamiętać, że nie zadziała on na każdy rodzaj cery męskiej, ale nie można zakładać, iż żaden mężczyzna nie może używać kremu dla kobiet. Skład, jeśli chodzi o krem do twarzy dla mężczyzn, jest bardzo często taki sam jak skład kremu dla kobiet. Różnice są tylko w opakowaniu. Więc jeśli kremy są takie same, mają identyczny skład i dobrze działają, to najlepiej wybrać ten tańszy. Zresztą pamiętajcie, że o męskości nie świadczy rodzaj używanego kremu.

One thought on “Czym charakteryzuje się dobry krem do twarzy?

  • Niezależnie od wieku każdy powinien stosować jakiś krem do twarzy. To niezbędne aby długo cieszyć się ładną cerą.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *