TwarzUroda

Krem do twarzy z mocznikiem – czy to działa?

Coraz więcej kobiet i mężczyzn stosuje wszelkiego rodzaju kremy do twarzy. Jednak nadal dla sporej liczby osób krem do twarzy z mocznikiem to coś, o czym nie słyszeli i czego jeszcze nie stosowali. Oczywiście o kremie do stóp z mocznikiem słyszeli niemal wszyscy. Ale krem do twarzy z mocznikiem to już nie jest takie oczywiste. Na szczęście, w dobie internetu, łatwo jest zdobyć informacje na temat takich kremów i przekonać się, że ich stosowanie ma sens i daje doskonałe efekty.

Dlaczego warto stosować krem do twarzy z mocznikiem?

Warto wiedzieć, że mocznik naturalnie odpowiada za utrzymanie nawilżenia skóry na odpowiednim poziomie. Ma on właściwości nawilżające i zmiękczające. To właśnie te jego właściwości sprawiają, że tak chętnie jest dodawany do kremów służących do pielęgnacji stóp. Ale od pewnego czasu stosuje się go jako dodatek do kremów stosowanych na inne części ciała. W tym na twarz.

Mocznik jest składnikiem kremów, które mogą być z powodzeniem używane nawet przez alergików. Dzieje się tak dlatego, iż mocznik nie podrażania skóry. W niektórych przypadkach zaobserwowano nawet, że wpływa łagodząco na podrażnienia. Z tego właśnie powodu jest tak chętnie stosowany przez producentów różnego rodzaju kremów do twarzy.

Krem do twarzy z mocznikiem jest idealny do pielęgnacji skóry suchej, przesuszonej. Jest bardzo często stosowany po leczeniu trądziku. Doskonale odżywia i nawilżą skórę, jednocześnie nie podrażnia jej. Wygładza niewielkie zmarszczki i likwiduje przebarwienia spowodowane przesuszeniem skóry.

UWAGA! Sprawdzając skład kremów warto wiedzieć, że mocznik występuje też pod nazwą urea.

Jak wybrać odpowiedni krem do twarzy z mocznikiem?

Szukając kremu do twarzy zawierającego mocznik warto dokładnie sprawdzić jego skład. Nie warto sugerować się tylko reklamowymi informacjami na opakowaniu. Komunikat reklamowy mówiący, że dany krem do twarzy zawiera mocnik, nie określa ile tego mocznika jest w składzie.

Skład na etykiecie kremu musi być wymieniony w porządku malejącym według wagi. Czyli składnika znajdującego się na pierwszym miejscu jest zawsze najwięcej. W przypadku kremów, jest to najczęściej woda (Aqua). Im bliżej wody znajduje się mocznik (Urea), tym większy jest jego udział w kremie. Uważa się też, że dobre kremy nie powinny mieć w swoim składzie alkoholu benzylowego i warto na to zwrócić uwagę.

Ogólnie uważa się, że dla dobrych kremów, minimalne stężenie mocznika powinno wynosić co najmniej 5%. I na szczęście takich kremów jest bardzo dużo na rynku. Można też spotkać kremy do twarzy z większą zawartością mocznika, która sięga nawet 10%.

Jaki krem wybrać dla siebie?

To jest sprawa indywidualna. Niektórzy uważają, że Ziaja krem z mocznikiem do twarzy jest dla nich najlepszy. Inni natomiast twierdzą, że to właśnie Eucerin krem do twarzy z mocznikiem jest idealny do ich twarzy i skóry. Jeszcze inni wybierają coś zupełnie innego. Decydują się na mniej znane marki, które również doskonale działają. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych oczekiwań i od tego, jakie kremy preferujemy i jak dany krem działa na naszą cerę.

Dlatego warto przetestować kilka różnych kremów i wybrać taki, który będzie dla nas najlepszy. Który da nam najlepsze efekty. Wystarczy tylko dobrze prześledzić skład takiego kremu a następnie przetestować go na sobie. Może się okazać, że już pierwszy krem będzie idealny do naszej twarzy. Ale równie dobrze, na idealny dla nas krem możemy trafić za którymś razem. Może się bowiem okazać, że jeden krem będzie doskonale nawilżał, ale będzie zbyt tłusty. Inny nie będzie działał, a jeszcze inny będzie zbyt drogi. Korzystając z bogatej oferty kremów do twarzy można bez problemu znaleźć coś odpowiedniego dla swoich potrzeb.

One thought on “Krem do twarzy z mocznikiem – czy to działa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *