Opalanie

Jak opalić się szybciej?

Mamy lato, więc co za tym idzie wakacje i urlopy w pełni. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na długie wylegiwanie się na słońcu i dlatego część osób chciałoby wiedzieć jak opalić się szybciej. Szybsze opalanie to oszczędność czasu, gdyż nie trzeba spędzać na słońcu całych dni. Niektórzy to lubią, ale część osób chce być ładnie opalona i nie poświęcać na to dużo czasu.

Najważniejsze jest to, aby zadbać o bezpieczne opalanie. Wiedząc jak bezpiecznie się opalać, możemy przystąpić do poszukiwania sposobów na przyspieszenie tego procesu. Trzeba też wiedzieć jakie kroki należy podjąć, kiedy nasze szybkie opalanie skończy się oparzeniami słonecznymi. Wtedy trzeba szybko reagować i często stosować to, co mamy pod ręką.

Jak się szybciej opalić?

Jeśli chcemy się szybko opalić, na pewno nie możemy przebywać na słońcu w godzinach, kiedy świeci ono najmocniej. Przynajmniej nie przez pierwsze dni, kiedy nasza skóra jest delikatna i długotrwałe jej wyeksponowanie na słońce, może się skończyć oparzeniami. Jak opalić się szybciej? To proste:

 • szybkie opalanie na plażyNależy odpowiednio przygotować skórę do opalania. I warto pomyśleć o tym wcześniej. Na kilka dni a nawet tygodni warto dodać do diety produkty bogate w beta-karoten. Warto wcześniej do diety wprowadzić marchewki, mango, brzoskwinie i wszystkie owoce zawierające beta-karoten. Dzięki temu skóra będzie wzmocniona i lepiej przygotowana na opalanie. Opalenizna będzie też mocniejsza. I podczas wakacji, czy urlopu warto nadal sięgać po takie produkty.
 • Doskonałym sposobem jest przeprowadzenie zabiegu złuszczania naskórka, czyli udanie się do hammamu, zwanego też łaźnią turecką. Dzięki temu opalanie będzie szybsze i na dodatek utrzyma się znacznie dłużej. Takie złuszczanie naskórka, peeling można też przeprowadzić w salonie spa. Ale należy to zrobić najpóźniej dzień przed opalaniem.
 • Aby przyspieszyć opalanie należy używać odpowiedniego kremu z filtrem. Rezygnacja z kremu do opalania z filtrem wcale nie przyspieszy całego procesu. Może go wydłużyć, a nawet uniemożliwić. Jeśli nie będziemy używać kremu do opalania z filtrem, skóra szybko stanie się zaczerwieniona i może to skończyć się szybko poparzeniami słonecznymi. Nie każdy wie, ale nawet przed wejściem do wody warto nałożyć dodatkową warstwę kremu z filtrem. Zwłaszcza, jeśli mamy zamiar pływać na materacu. Woda bowiem odbija promienie słoneczne (w tym promienie UV), więc opalamy się intensywniej. Już wspomniano, co stanie się bez odpowiedniej ochrony.
 • Można też skorzystać ze sprawdzonych przyspieszaczy opalania. Są to kosmetyki, które wpływają na melaniny. Dzięki temu opalamy się szybciej i kolor opalenizny jest intensywniejszy. Można też użyć do opalania oliwki czy nawet oliwy z oliwek. To przyspiesza opalanie, jednak nie daje ochrony przed promieniowaniem UV. Więc w przypadku stosowania oliwki, należy kontrolować czas opalania i stan skóry.
 • Aby opalić się szybciej, po wyjściu z wody nie wycieramy się ręcznikiem. Pozwalamy, aby promienie słoneczne wysuszyły nasze ciało. Kiedy będzie już suche, to nakładamy odpowiedni krem z filtrem. Krople wody ułatwiają opalanie.
 • Po opalaniu należy zadbać o odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry. Stosując po opalaniu dobre kremy, żele na bazie aloesu, balsamy do ciała odżywiamy skórę. Dzięki temu jest zdrowsza, lepiej reaguje na opalanie. Wpływa to też łagodząca na wszelkiego rodzaju niewielkie zaczerwienienia czy oparzenia słoneczne.

Jak opalić się szybciej? Czy jest to możliwe i bezpieczne?

Jak więc widać, wiedząc jak opalić się szybciej można to zrobić skutecznie i bezpiecznie. Jest to jednak proces złożony i nie opiera się tylko na robieniu jednej rzeczy. Najlepiej zastosować wszystkie porady i do opalania zacząć przygotowywać się wcześniej. Wzbogacenie diety o produkty bogate w beta-karoten nawet na dzień czy dwa przed opalaniem, da lepsze efekty niż zrezygnowanie z tego. Użycie odpowiednich kremów i balsamów sprawi, że opalanie będzie szybsze i bezpieczniejsze. Jest to proste, trzeba tylko chcieć. I wtedy można szybko, oraz bezpiecznie się opalić. Taka opalenizna przez długie miesiące będzie przypominała o wspaniałym wypoczynku jakiego doświadczyliśmy.

 

2 myśli na temat “Jak opalić się szybciej?

 • Opalanie na oliwkę z oliwek naprawdę działa, zawsze ją stosuje i efekty są niesamowite. Opalam się znacznie szybciej i nigdy się nie popatrzyłam, polecam też nawilżanie skóry po opalaniu.

  Odpowiedz
 • Da się szybciej opalić tylko musi słońca dużo być ?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *