Opalanie

Hammam doskonały sposób na trwałą opaleniznę

Wszyscy, którzy lubią się opalać wiedzą, jak trudno jest utrzymać opaleniznę przez dłuższy czas. Chętnie sięgają po różne sprawdzone metody tylko po to, by piękna opalenizna była na skórze przez jak najdłuższy czas. Jednak w większości przypadków, opalenizna, która została wypracowana podczas ostatnich wakacji, najczęściej jest już wspomnieniem. Tak jednak nie musi być. Jest sposób na to, by cieszyć się opaloną skórą przez dłuższy czas.

Sprawdzony sposób na uzyskanie trwalszej opalenizny

Aby móc cieszyć się ładnym brązem na skórze, trzeba ją odpowiednio przygotować do opalania. Sama pielęgnacja po opalaniu nie jest wystarczająca, jeśli chcemy utrzymać wyniki przez dłuższy czas. Rozwiązaniem, o którym mowa jest hamam. Tak, to jest takie proste.

No dobrze, ale teraz pewnie odezwą się oburzone osoby, które będą twierdziły, że ciężko jest znaleźć dobry hamam w Polsce. Fakt, jest to trudne, ale nie jest to niemożliwe. Jest coraz więcej dobrych gabinetów SPA, w których można skorzystać z hammamu. Zresztą należy wiedzieć, że sam hamam, czyli łaźnia turecka nie wystarczy, aby cieszyć się opalenizną. Potrzebne jest jeszcze intensywne słońce, na które w Polsce nie zawsze można liczyć. Dlatego warto planując urlop, wziąć to pod uwagę. Oczywiście, jeśli chcecie mieć wspaniałą opaleniznę.

Wakacje w Turcji sposobem na pięknie opalone ciało

Tak, wakacje w Turcji są najlepszym sposobem dla wszystkich, którzy lubią się opalać. Dlaczego? Dlatego, iż idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z hammamu w miejscu, w którym jest on najpopularniejszy i ma wiekowe tradycje. Chcąc mieć wspaniałą opaleniznę na długie miesiące należy, będąc na wakacjach w Turcji pierwsze kroki należy skierować do łaźni tureckiej. Oczywiście ma to być sprawdzony i polecany hamam w Turcji. Chociaż niektórzy twierdzą, że dowolna łaźnia turecka w Turcji jest lepsza niż taki sam przybytek w innym kraju. Lepiej tego nie sprawdzać na własnej skórze, tylko od razu udać się do sprawdzonego miejsca.

Dlaczego łaźnia turecka wspomaga opalanie?

Wszyscy, którzy lubią się opalać wiedzą jak ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry. Zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzone w hamamie mają na celu usunięcie starego naskórka i odsłonięcie nowych warstw skóry. Cały rytuał, w którego skład wchodzą:

  • sauna fińska,
  • zimny prysznic,
  • sauna parowa,
  • zimny prysznic,
  • peeling przy użyciu szorstkiej rękawicy,
  • kąpiel a raczej masaż w pianie,

ma na celu oczyszczenie skóry z martwego naskórka. I odsłonięcie nowej skóry.

Po wizycie i zabiegach w łaźni tureckiej nie zaleca się natychmiastowego opalania. Zanim zdecydujemy się na kąpiel słoneczną warto odczekać kilka godzin. Idealnie, kiedy do hamamu udamy się w dniu przyjazdu, a pierwsze opalanie będzie miało miejsce dopiero na drugi dzień. Nie należy też zapominać o stosowaniu odpowiednich kremów do opalania z filtrem. W sezonie, słońce w Turcji operuje bardzo intensywnie i to przez cały dzień. Na dodatek skóra po zabiegach jest bardzo wrażliwa i należy ją chronić, aby nie nabawić się poparzeń słonecznych. Wieczorem należy stosować odpowiednie kosmetyki po opalaniu, aby złagodzić wszelkie podrażnienia słoneczne i zadbać o nawilżenie i odżywienie skóry. To jest zdrowe opalanie.

Te wszystkie zabiegi mają na celu uzyskanie trwałej opalenizny. Stosując się do powyższych zaleceń, można w tydzień wypracować opaleniznę, która utrzyma się ponad pół roku. Oczywiście będzie coraz mniej intensywna, ale białe ślady będą widoczne nawet na wiosnę. Zatem jeśli chcecie mieć trwałą opaleniznę, to warto pomyśleć o tym planując wakacje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *