Czosnek do ucha na szumy, ból zęba i katar
Na pierwszy rzut oka wydaje się to co najmniej dziwne. Wiadomo, że czosnek ma właściwości antybakteryjne i jest doskonały w leczeniu przeziębień. Ale czy wsadzony czosnek do ucha to nie jest przesada? Czy umieszczenie czosnku w uchu rzeczywiście działa na redukcję szumów? Na zwalczenie kataru? Na pozbycie się bólu zęba? Czy w tym szaleństwie jest metoda? Czytajcie dalej, wszystkiego zaraz się dowiecie.
Czosnek do ucha na szumy
Każdy, kto zmaga się na co dzień z szumami w uszach wie, jak bardzo jest to irytujące. Bardzo często ciężko jest ustalić dokładne przyczyny wywołujące szumy w uszach. U ich podstaw może leżeć wiele chorób i dlatego warto udać się do lekarza by zdiagnozować przyczynę ich powstania.
Niezwykle popularne jest przekonanie, że czosnek wsadzony do ucha pomaga na likwidację szumów. Fakt, czosnek ma działanie antybakteryjne. Ale przecież, jeśli nie znamy przyczyny pojawienia się szumów w uszach, to takie zastosowanie czosnku nie ma większego sensu. Oczywiście można owinięty papierem ząbek czosnku wsadzić do ucha i może on nam pomóc. Efekt placebo jest znany od wieków i także w tym przypadku może mieć miejsce. Dlatego najlepiej udać się do laryngologa, by to on znalazł przyczynę pojawienia się szumów. Najczęściej szumy pojawiają się w wyniku:
- Uszkodzeń mechanicznych.
- Podeszłego wieku.
- Nagromadzenia się woskowiny.
- Uszkodzeniami ucha.
- Zmianami chorobowymi.
I ciężko oczekiwać, że z wszystkimi tymi przyczynami upora się ząbek czosnku. To mało prawdopodobne. I na pewno nie polecamy takiej metody.
Czosnek do ucha na ból zęba lub ucha
Tutaj rzecz ma się podobnie jak w przypadku stosowania czosnku na szumy. Wsadzanie ząbka czosnku do ucha w nadziei, że ustąpi ból ucha lub ból zęba jest naiwnością. Trudno jednak dziwić się wszystkim, którzy sięgają po tą metodę. Przecież strach przed dentystą lub lekarzem jest bardzo silny w bardzo wielu osobach. I łatwiej jest sięgnąć po ząbek czosnku i wierzyć, że dzięki niemu obędzie się bez wizyty u lekarza. To niestety tak nie działa i brak jest naukowych przesłanek, na takie działanie czosnku, który został umieszczony w uchu. Gdyby ta metoda działała w większości przypadków, dentyści i lekarze zapewne zalecaliby jej stosowanie. Tak jednak się nie dzieje. Ciekawe dlaczego?
Czosnek do ucha na katar
Niestety to kolejny mit. Wsadzenie czosnku do ucha nie pomaga w leczeniu kataru. Nie sprawia, że ustępuje on szybciej lub ma łagodniejszy przebieg. Ta metoda się nie sprawdza. Czosnek wsadzony do ucha ma leczyć katar? Czy nie wydaje się wam to dziwne? I dlaczego niby należy wsadzać go tylko do ucha? Czy nie lepiej byłoby wsadzić go dodatkowo do nosa i zrobić sobie z niego np. korale? Chociaż jeśli dobrze się zastanowić, to korale z ząbków czosnku mogą przynieść ulgę choremu zmagającemu się z katarem. Ale o tym w następnym akapicie.
Czosnek JEST cudownym lekarstwem!
Skoro dotarliście aż tutaj, to pewnie myślicie, że negujemy zdrowotne właściwości czosnku. Tak nie jest. Doskonale zdajemy sobie sprawę ze wspaniałych właściwości czosnku. Dlaczego więc obalamy mity związane z nim? Właśnie dlatego. Aby sprawić, że czosnek będzie odpowiednio stosowany. Bo musicie wiedzieć, że czosnek działa na katar, na ból zębów, a nawet na ból ucha. W jaki sposób?
Czosnek działa na katar i ból ucha
Otóż czosnek doskonale sprawdza się w leczeniu infekcji bakteryjnych. Jest naturalnym antybiotykiem. I jeśli katar ma podłoże bakteryjne, to czosnek sprawdzi się w jego leczeniu. Jeśli ból ucha będzie wywołany prze bakterie, wtedy także czosnek zadziała na jego uśmierzenie. Jeżeli ból zęba wywołany jest przez np. próchnicę, która powstaje w wyniku działania bakterii, czosnek pomoże w walce z takim bólem. Ale…
Aby czosnek był skuteczny
Właśnie, jest jedno ale. Aby czosnek był skuteczny, najlepiej go… zjeść. Systematyczne spożywanie czosnku chroni nasz organizm przed działaniem szkodliwych bakterii chorobotwórczych. Zjedzenie czosnku na ból zębów, może pomóc. Ale jest to działanie krótkotrwałe i należy udać się jak najszybciej do dentysty, gdyż ból powróci.
Działanie profilaktyczne czosnku
Jedzenie czosnku chroni i wzmacnia cały organizm. Działa profilaktycznie, a kiedy zmagamy się z infekcją bakteryjną, wspomaga proces leczenia. Jest doskonałym środkiem na przeziębienie, ma działanie przeciwgorączkowe, rozgrzewa. Poprawia też elastyczność naczyń krwionośnych, ma działanie antynowotworowe i zwalcza pasożyty. Rozgnieciony czosnek, którego opary będziemy wdychać, ułatwia oddychanie podczas kataru, gdyż olejki eteryczne, które się z niego wydobywają, udrażniają nos. Dlatego wspomniane wcześniej korale z ząbków czosnku, mogą być skuteczniejsze na katar niż wsadzanie czosnku do ucha. Stosowanie czosnku na przeziębienie jest skuteczną metodą na walkę z nim. I przyspiesza powrót do zdrowia.
Jak widać czosnek ma zdrowotne właściwości, ale należy korzystać z nich w odpowiedni sposób. Spożywanie czosnku i produktów stworzonych na jego bazie, jest jedną z najlepszych metod, aby wykorzystać jego zdrowotne właściwości.