Choroby i dolegliwości

Przyjemny sposób leczenia bólu gardła

Sezon na przeziębienia można oficjalnie uznać za otwarty. Przeziębienie, grypa, katar, łamanie w kościach, ból gardła staje się powoli codziennością. Nikt jednak nie lubi chorować i zmagać się z objawami przeziębienia i grypy. Wiadomo, że najlepszym sposobem na przeziębienie jest zapobieganie mu, ale nie zawsze jest to możliwe. I czasem budzimy się z przeziębieniem i bolącym gardłem. Na szczęście są domowe sposoby, które pozwalają złagodzić ból gardła. Na szczęście, bo nie znamy nikogo, kto lubi kiedy boli go gardło.

Jak leczyć ból gardła?

Ból gardła nie jest przyjemny. Stosujemy różne sposoby, aby szybko się go pozbyć. Niektóre z nich są średnio przyjemne, mowa tutaj o płukaniu gardła wodą z solą, lub używaniu różnych środków, które mają za zadanie zmniejszyć ból gardła. W każdej aptece znajdziemy masę takich produktów i każdy może stosować taki środek, który działa na niego najlepiej. Czasem warto sięgnąć po metody, które są bardzo przyjemne. Tak, leczenie gardła może być przyjemne.

Żelatyna na ból gardła

galaretka z truskawkami Gardło można leczyć słodyczami. Ale spokojnie. Nie warto biec do cukierni po wielki tort, kilka pączków i drożdżówek. To nie zadziała. Aby słodycze były skuteczne w leczeniu bólu gardła, w ich składzie powinna znaleźć się żelatyna. Jeśli chcemy wyleczyć gardło słodyczami, to musimy sięgać po te, które ją zawierają. Najwięcej żelatyny jest w:

  • Galaretkach. Tych klasycznych, dawniej bardzo często robionych w domu. Mogą być z dodatkiem owoców, wtedy dodatkowo dostarczymy organizmowi niezbędne witaminy. Galaretka owocowa na bazie żelatyny, to doskonały sposób leczenie bolącego gardła u dzieci. Jeśli dziecko boli gardło, to warto dać mu do jedzenia galaretkę.
  • Piankach, znanych pod nazwą marshmallow. Nie są one u nas tak popularne jak np. w USA, ale można je bez problemu kupić w większości sklepów. No i oczywiście lubią je zarówno dzieci, jak i dorośli.
  • Żelkach w różnej postaci. Ważne jest, aby były one robione na bazie żelatyny. Takie klasyczne żelki doskonale sprawdzają się w leczeniu bolącego gardła. Są dostępne w wielu smakach i nikogo nie trzeba przekonywać, do ich stosowania. Zarówno dorośli jak i dzieci przepadają za żelkami.
  • Żelatynie… Tak, dokładnie. Można więc rozpuścić kilka łyżeczek żelatyny w gorącej wodzie i po przestudzeniu, pić ją małymi łyczkami. Dzięki temu złagodzimy podrażnienia gardła i nie będziemy musieli zmagać się z jego bólem.

Dlaczego żelatyna jest dobra na bolące gardło?

Jak już wspomnieliśmy, żelatyna łagodzi podrażnienia gardła. Łagodzi też jego stany zapalne. Przez takie działanie, ból ustępuje szybciej. Żelatyna chroni gardło i dzięki temu, nie podrażniamy go tak bardzo jedząc, pijąc lub kaszląc. Gardło szybciej może się zregenerować. Dodatkowo żelatyna zawiera sporo aminokwasów i ma właściwości przeciwbólowe. Aminokwasy przyspieszają gojenie się ran, a właściwości przeciwbólowe poprawiają nasz komfort i łatwiej radzimy sobie z przeziębieniem i bólem gardła. Na dodatek słodkie galaretki (na bazie żelatyny) zjada się z prawdziwą przyjemnością. I skoro stosujemy je jako środek leczniczy na ból gardła, możemy je jeść bez wyrzutów sumienia.

UWAGA! Produkty, które w swoim składzie mają roślinne zamienniki żelatyny, nie są skuteczne! Żelatyna musi być pochodzenia zwierzęcego. Można ją zastąpić wyciągiem z prawoślazu lekarskiego, ale lepiej działa klasyczna żelatyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *