Dłonie i stopy

Jak zapuścić paznokcie

Wszystkie kobiety, niezależnie od wieku, chcą mieć ładne, zdrowe i najczęściej długie paznokcie. Dlatego chcą wiedzieć jak zapuścić paznokcie i to najlepiej, jak zrobić to szybko i bez zbytnich wyrzeczeń. Wiele kobiet niestety obgryza paznokcie i zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to zbyt estetyczne. Chcą one wiedzieć jak zapuścić paznokcie po obgryzaniu. Ale muszą wiedzieć, że, aby cieszyć się długimi paznokciami muszą niestety kontrolować obgryzanie paznokci. Najlepiej pozbyć się tego nawyku. A nie zawsze jest to proste.

Ładne paznokcie to wizytówka kobiety

Kobieca dłoń z ładnymi paznokciami wygląda bardzo estetycznie i powabnie. Można z całą stanowczością powiedzieć, że zadbane dłonie z pięknymi paznokciami to wizytówka kobiety. Większość kobiet uważa, że zapuszczenie paznokci jest łatwe i schody zaczynają się dopiero podczas ich pielęgnacji. I ciężko się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Dlatego zapuszczając paznokcie warto mieć świadomość, że trzeba będzie poświęcić więcej wysiłku i czasu na ich utrzymanie i pielęgnacje, kiedy już osiągną oczekiwaną długość i kształt.

Jak zapuścić długie paznokcie

Sposobów na zapuszczanie paznokci jest niemal tyle, ile kobiet. Każda kobieta ma jakieś swoje sprawdzone triki, których używa, kiedy chce zapuścić paznokcie. Każda ma swoje sposoby na to jak zapuścić paznokcie. Jednak można wskazać kilka działań, które są wspólne i których stosowanie pozwala na to, by zapuścić długie paznokcie. Do tych metod można zaliczyć:

 • Systematyczne stosowanie utwardzaczy do paznokci. Taki utwardzacz do paznokci jest najczęściej przeźroczystym lakierem. Utwardza on płytkę paznokci, dzięki czemu jest ona bardziej odporna na uszkodzenia. W tym uszkodzenia mechaniczne. Więc może pomóc, jeśli kobieta ma problem z obgryzaniem paznokci i ograniczyć szkody z tym związane. Oprócz tego utwardzacz zapobiega łamaniu i rozdwajaniu się paznokci. Taki utwardzacz może być stosowany także jako podkład pod kolorowy lakier.
 • Stosowanie odpowiedniego zmywacza do paznokci. Najczęściej ogranicza się to do używania zmywacza, który w swoim składzie nie ma acetonu. Aceton wysusza paznokcie i sprawia, że stają się bardziej delikatne oraz kruche. Może też podrażniać skórę. Dlatego warto stosować zmywacze do paznokci, które go nie zawierają. Podczas zapuszczania paznokci należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby jak najmniej im szkodzić.
 • Ograniczenie obgryzania paznokci. Ten zły nawyk jest największą przeszkodą w zapuszczaniu paznokci. Może negatywnie wpłynąć na proces wzrostu paznokci. Jest on najczęściej spowodowany stresem i dlatego warto dotrzeć do jego źródła. Wtedy można starać się skutecznie walczyć z tym nawykiem.
 • Dbanie o ochronę paznokci i dłoni. Wykonując różnego rodzaju prace domowe możemy narażać paznokcie i co za tym idzie, dłonie, na uszkodzenia. Mycie naczyń, rozwieszanie prania, sprzątanie, mycie podłogi, plewienie ogródka – te wszystkie czynności powinny być wykonywane w rękawiczkach. Dzięki temu zapewniamy naszym paznokciom odpowiednią ochronę i możemy je łatwiej zapuścić.

Doskonale widać wystarczy bardzo niewiele, aby szybko zapuścić paznokcie. I będą one na dodatek bardzo ładne i zdrowie. Gdyż klucz do pięknych paznokci tkwi właśnie w pielęgnacji i ochronie. Można też skorzystać z domowych sposobów na paznokcie.

Jak zapuścić paznokcie domowe sposoby i porady

Dzięki poniższym sposobom można w prosty sposób wspomóc proces odbudowy i zapuszczania paznokci. Domowe sposoby na paznokcie opierają się najczęściej na stosowaniu odzywek oraz wzmacniających paznokcie kąpieli. Z naturalnych i dostępnych w każdym domu składników można przygotować rewelacyjny środek na porost paznokci, potrzebna tylko kilku składników. Składników, których większość z nas nie musi kupować, ma je bowiem w swojej… kuchni. Wystarczy tylko:

 • Jedna łyżeczka soli, może to być sól morska.
 • Jedna łyżeczka oliwy z oliwek.
 • Sok z połowy cytryny. Jeśli cytryna ma mało soku, wtedy można użyć soku z całej cytryny.

Sposób przygotowania i stosowania domowych specyfików na paznokcie:

 • Sól, oliwę i sok z cytryny wymieszać razem. Całość umieścić w pojemniku, w którym zmieszczą się obie dłonie, a raczej z paznokcie. Dolać do całości letniej wody. Powinno być jej tyle (wody), aby wypełniała połowę pojemnika. Całość dobrze wymieszać i moczyć paznokcie przez dwa dwadzieścia minut. Kurację powtarzać przez minimum tydzień. Moczenie paznokci w tym specyfiku sprawia, że ich przyrost jest znacznie szybszy.

Inne domowe metody na zapuszczenie długich paznokci

 • Dobrą metodą na szybsze zapuszczenie paznokci jest stosowanie witaminy E połączonej z oliwą. Taką miksturę najlepiej jest stosować na noc i nacierać nią nie tylko paznokcie, ale także dłonie. Oliwa z witaminą E doskonale nadaje się także do pielęgnacji dłoni.
 • Dobre wyniki można też uzyskać nacierając paznokcie olejkiem rycynowym. Olejek rycynowy na paznokcie działa bowiem bardzo dobrze i jest niezwykle skuteczny. Wzmacnia paznokcie i dzięki temu poprawia ich wygląd. Doskonale radzi sobie także z suchymi skórkami i odżywia skórę dłoni. Olejek rycynowy można nanieść na płatek kosmetyczny a następnie wcierać w paznokcie. Można też go podgrzać i w podgrzanym olejku rycynowym trzymać paznokcie. Jest on bardzo skuteczny. I nadaje się do pielęgnacji nie tylko paznokci, ale i dłoni.

W naszym wcześniejszym wpisie można znaleźć także inne sposoby na wzmacnianie paznokci. Warto z nich skorzystać, gdyż mocne paznokcie to ładne i zdrowe paznokcie. I szybciej rosną. To banał, ale łatwiej zapuścić paznokcie, które są krótkie, ale zdrowe i dobrze odżywione.

Jak doskonale widać, większość domowych sposobów pozwalających szybko zapuścić paznokcie jest bardzo prosta. Na dodatek sposoby te nie tylko powodują szybszy wzrost paznokci, ale także je odżywiają i wzmacniają. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż stosując te metody by szybciej zapuścić ładne paznokcie, jednocześnie pielęgnujemy dłonie. Ma to olbrzymi sens, gdyż dbanie o dłonie nie może mieć miejsca, bez dbania o paznokcie. I na odwrót.

One thought on “Jak zapuścić paznokcie

 • Zapuszczenie paznokci nie jest trudne bo najtrudniej jest powstrzymać się od ich obgryzania 🙁 ja się z tym zmagam 🙁

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *