Dłonie i stopy

Jak wzmocnić paznokcie domowymi sposobami?

Niektórzy z nas zmagają się z problemem słabych paznokci. Paznokcie stają się słabe najczęściej w wyniku chorób, obgryzania, czynników zewnętrznych na jakie narażone są nasze dłonie. Nie dość, że nie są zdrowe, to jeszcze wyglądają bardzo źle. Dlatego warto wiedzieć jak wzmocnić paznokcie domowymi sposobami, aby były one piękne, mocne i nie trzeba było się ich wstydzić.

Domowe sposoby na paznokcie

Domowych sposobów na paznokcie jest sporo, więc każdy bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Najlepsze w tych sposobach jest to, że można je bardzo łatwo zastosować. Nie są też trudne w zastosowaniu. Do najpopularniejszych domowych sposobów na paznokcie można zaliczyć

  • Oliwa z oliwek i sok z cytryny. To bardzo prosta do przygotowania mikstura. Wystarczy tylko kilka kropel oliwy zmieszać z kilkoma kroplami soku z cytryny. Całość wymieszać a następnie wetrzeć w paznokcie. Aby efekt działania był lepszy można dłonie owinąć bawełnianym materiałem, bądź po prostu użyć bawełnianych rękawiczek. Im dłużej będziemy trzymali ten preparat na paznokciach tym lepiej. Zaleca się, aby kurację stosować dwa razy w tygodniu, najlepiej na noc. Przy systematycznym stosowaniu paznokcie staną się mocniejsze.
  • Sól i sok z cytryny. To kolejna maseczka, w której wykorzystujemy sok z cytryny. Tym razem sok z cytryny mieszamy ze szczyptą soli i nakładamy tą maseczkę na paznokcie. Pozostawiamy ją na paznokciach przez 20 minut i spłukujemy. Taką maseczkę można stosować 2 lub 3 razy w tygodniu i efekty są bardzo dobre.
  • Maseczka z pieprzu na paznokcie. Do jej przygotowania używamy pół łyżeczki czerwonego pieprzu, łyżeczkę wody i łyżeczkę śmietany. Pieprz mielimy, łączymy z wodą i śmietaną. Następnie nakładamy maseczkę na paznokcie i trzymamy ją na nich od 15 do 20 minut. UWAGA! To bardzo mocna maseczka i nie należy stosować jej częściej niż raz w miesiącu.
  • Użycie z soli morskiej. Paznokcie można również pielęgnować przy użyciu soli morskiej. Sól ta ma bowiem działanie wzmacniające. Tym razem nie robimy maseczki, lecz przygotowujemy kąpiel dla paznokci. Do miseczki wrzucamy łyżkę soli morskiej i wlewamy pół szklanki letniej wody. W takiej kąpieli zanurzamy ręce i po 20 minutach je wyciągamy. Następnie suszymy dłonie i wcieramy w nie krem wzmacniający. Kuracja ta najlepsze efekty przynosi kiedy stosujemy ją przez dziesięć dni, robimy miesiąc przerwy i znowu stosujemy ją przez dziesięć dni.
  • Wosk pszczeli na paznokcie. Nie każdy wie, że wosk pszczeli idealnie nadaje się do wzmacniania paznokci. Jego stosowanie jest bardzo proste. Wystarczy rozpuść wosk, ostudzić go i zanurzyć w nim paznokcie. Wosk idealnie nadaje się także do pielęgnacji dłoni, więc można stosować go na maseczki całych dłoni.
  • Wapń i witamina D na paznokcie. Aby cieszyć się mocnymi paznokciami warto też tak zbilansować dietę, aby była bogata w wapń i witaminę D. Oczywiście witaminę D można przyjmować w postaci suplementów i czasem jest to najlepsze rozwiązanie.
  • Olejek z pestek malin. To naturalny sposób na wzmocnienie paznokci. Wystarczy tylko systematycznie wcierać go w paznokcie, aby już po pewnym czasie zauważyć poprawę ich stanu. Będą mocniejsze i ładniejsze.

Jak widać domowych sposobów na to, by dbać o swoje paznokcie jest bardzo wiele. Każdy znajdzie więc coś odpowiedniego dla siebie. Wystarczy tylko poświęcić trochę czasu swoim paznokciom, aby stały się mocniejsze, zdrowsze i piękniejsze.

 

One thought on “Jak wzmocnić paznokcie domowymi sposobami?

  • Paznokcie moją zmorą są bo strasznie łamią mi się. Słabe paznokcie mam. Spróbuję te sposoby na mocne paznokcie, może to coś pomoże mi? Zobaczę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *