Uroda

Jak dbać o skórę latem

Każda kobieta powinna wiedzieć jak dbać o skórę latem. Jest to bardzo ważne, jeśli chcemy się długo cieszyć piękną i młodą skórą. Latem większość kobiet wystawia swoją skórę na działanie promieni słonecznych. O ile samo w sobie opalanie nie jest złe, to złym może być brak pielęgnacji skóry. Dlatego należy odpowiednio pielęgnować skórę latem. To na pewno przyniesie sporo korzyści i sprawi, że skóra przez dłuższy czas będzie piękna, jędrna i co najważniejsze – zdrowa.

Jak dbać o skórę latem

Najważniejszą rzeczą w ochronie skóry latem jest korzystanie z odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Opalanie jest dobre, pod warunkiem, że stosujemy dobre kosmetyki z filtrami UV. I to zarówno podczas opalania jak i po opalaniu. Ochrona skóry przed słońcem nie kończy się tylko na tym, że wychodząc na plażę stosujemy odpowiedni krem do opalania. Należy dbać o skórę także po powrocie z plaży. Trzeba ją oczyścić i odpowiednio nawilżyć. Będąc na plaży pamiętajmy o:

  • Ochronie skóry dopasowanej do pogody. Im mocniejsze słońce, tym mocniejsze filtry należy stosować.
  • Dokładnym rozsmarowaniu kosmetyków ochronnych na skórze. Pozostawianie na niej białego filtra z nierozsmarowanego preparatu ochronnego nie jest zdrowe.
  • Przeciwdziałaniu i leczeniu oparzeń słonecznych. Jeśli za bardzo się opalimy, warto wstrzymać się przed kolejnymi wizytami na plaży.
  • Używaniu wody odświeżającej w postaci mgiełki. Mgiełki do twarzy można z powodzeniem stosować na całe ciało. Zawierają one naturalne składniki mineralne, które doskonale wpływają na kondycję i wygląd skóry.

Jednak dbanie o skórę to nie tylko rozważne i bezpieczne opalanie. Trzeba też pamiętać o tym, aby latem ograniczyć ilość stosowanych kosmetyków. Warto też zdecydować się na mniej intensywny makijaż. To pozwoli lepiej funkcjonować naszej skórze.

Zabiegi pielęgnacyjne na lato

Latem należy pamiętać też o tym, że skóra powinna systematycznie oczyszczana. W tym okresie gruczoły potowe produkują znacznie więcej potu. Tworzy się tłusta warstwa, która przyciąga znacznie więcej zanieczyszczeń i brudu. To może prowadzić nawet do zatykania się porów, na nawet tworzenia się trądziku. Dlatego należy pamiętać o tym, aby systematycznie oczyszczać skórę. Dzięki temu będzie w znacznie lepszej kondycji.

Warto pamiętać też o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Należy pić sporo wody niegazowanej i dbać o to, aby się nie odwodnić. Cały organizm, w tym i skóra do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wody. Jeśli nie będziemy o tym pamiętać, możemy sobie zaszkodzić. Zamiast cieszyć się jędrną skórą, będziemy wyglądać jak pomarszczone śliwki. Prawidłowo nawodniony organizm funkcjonuje znacznie lepiej. I znacznie lepiej wyglądać.

Skoro latem bardziej się pocimy to należy pamiętać o tym, aby systematycznie się myć. Nie muszą to być kąpiele w wannie. Już krótki prysznic sprawia, że czujemy się lepiej. Częste prysznice nie są niczym złym, pod warunkiem, że obniżymy ilość detergentów myjących, czyli mydeł, pianek, żeli pod prysznic itd. W ciągu dnia lepiej zdecydować się na prysznic i nie stosować zbędnych środków pielęgnacyjnych. Ewentualnie można użyć delikatnych środków do mycia wrażliwych miejsc.

Odpowiednie dbanie o skórę latem przeniesie oczekiwane efekty. Efekty, które utrzymają się przez cały rok. Nie tylko latem. Jak widać nie jest to specjalnie uciążliwe, trzeba tylko przestrzegać kilku zasad. Każdy może się nauczyć tego jak dbać o skórę latem. Nie tylko kobiety.

One thought on “Jak dbać o skórę latem

  • O skórę trzeba dbać przez cały rok nie tylko latem. Ale faktem jest to, iż latem trzeba o nią dbać jeszcze intensywniej.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *