Dłonie i stopy

Domowe sposoby na paznokcie

Kto nie chce mieć ładnych paznokci? Nikt nie chce mieć paznokci, które nieustannie się łamią i są bardzo zniszczone. Ręce to nasza wizytówka i dlatego trzeba dbać o nie i nie można zapominać o tym, aby odpowiednio dbać o paznokcie. Warto, więc zadbać o to, aby mieć piękne paznokcie. Pomoże w tym domowa odżywka do paznokci. Odżywka do paznokci, którą można przygotować ze składników, które są dostępne w każdym domu. Wystarczy wypróbować domowe sposoby na paznokcie.

Ładne paznokcie

Aby paznokcie były ładne, należy je odpowiednio odżywić. Nie każdy wie, jak odżywić paznokcie. Część kobiet myśli, że jest to bardzo trudne i skomplikowane. Tak nie jest. Aby mieć piękne paznokcie wystarczy tylko zastosować jeden z poniższych sposobów.

Cytryna, oliwa i sól na piękne paznokcie

Zarówno cytryna jak i oliwa mają ogromny wpływ na kondycję i zdrowie naszych paznokci. Podobnie rzecz ma się z solą. Można z powodzeniem przygotowywać z nich odpowiednie maseczki do paznokci. Do najlepszych domowych sposobów na paznokcie można zaliczyć kąpiel dłoni w cytrynie i oliwie:

  • Pół szklanki oliwy delikatnie podgrzewamy i dodajemy sok z połowy cytryny. Do tak przygotowanej odzywki wsadzamy na przynajmniej pięć minut nasze dłonie. Następnie dokładnie wycieramy dłonie i nakładamy na nie odżywczy krem. Ta maseczka na dłonie i paznokcie nie tylko wzmocni paznokcie, ale także sprawi, że dłonie będą gładkie i miękkie.
  • Kilka kropel cytryny mieszamy z kilkoma kroplami oliwy z oliwek i powstałą maseczkę wcieramy w dłonie i paznokcie. Zakładamy bawełniane rękawiczki i kładziemy się spać. Najlepiej przygotowywać i nakładać na paznokcie tą maseczkę wieczorem, gdyż powinna być ona na dłoniach przez kilka godzin. Kurację powtarzamy dwa razy w tygodniu.
  • Kilka kropel cytryny należy wymieszać ze szczyptą soli i powstałą maseczkę nałożyć na paznokcie. Wygodnie nakłada się ją wacikiem lub pędzelkiem. Po 20 minutach maseczkę ściągamy i kurację powtarzamy do trzech razy w tygodniu.
  • Do miseczki w lenią wodą wsypujemy łyżkę soli morskiej i całość mieszamy. Następnie do takiego roztworu wsadzamy dłonie i moczymy przez około 20 minut. Po tym czasie wysuszamy dłonie i wcieramy w nie krem odżywczy. Sól morska ma udowodnione właściwości wzmacniające. Aby metoda ta była skuteczna zabiegi powtarzamy przez dziesięć dni i po miesiącu powtarzamy.

Inne sposoby na ładne paznokcie

Nie tylko sól, oliwa i cytryna są doskonałe przy pielęgnacji paznokci. Doskonale sprawdzają się także:

  • Majonez, z którego można przygotować maseczkę pielęgnacyjną do paznokci. Wystarczy tylko do miseczki nałożyć kilka łyżek majonezu i zanurzyć w nim paznokcie. Po wszystkim należy umyć ręce ciepłą wodą. Paznokcie będą natłuszczone, a skórki wokół paznokci zmiękną i będą wygładzone. Na dodatek maseczka majonezowa sprawia, że paznokcie stają się znacznie bardziej elastyczne i co za tym idzie, odporne na złamania. A majonez jest niemal w każdej kuchni. Więc taką maseczkę można przygotować od razu.
  • Olejek rycynowy. Można go stosować do leczenia rozwarstwiających się paznokci, oraz do paznokci, które się łatwo łamią. Wcieramy go po prostu dwa razy dziennie w paznokcie. Można też smarować nim skórki wokół paznokci.
  • Siemię lniane. Jest ono stosowane w leczeniu różnych schorzeń. Jest także doskonałe, jako kuracja wzmacniającą paznokcie i regenerująca dłonie. Działa naturalnie i szybko. Wystarczy tylko dwie łyżki siemienia lnianego zalać szklanką gorącej wody i odstawić do przestygnięcia. Kiedy siemię lniane stanie się letnie, zanurzamy w nim paznokcie na około 20 minut. Taką kurację można powtarzać codziennie, aż nasze paznokcie się nie wzmocnią.

Dieta na ładne paznokcie

Trzeba pamiętać też o tym, że w ogromnym stopniu na kondycję paznokci wpływa także dieta. Jeśli chcemy, aby nasze paznokcie były mocne i piękne, musimy dbać o odpowiedni poziom witaminy D w organizmie. To właśnie witamina D odpowiada za to, że paznokcie są zdrowe i mocne. Także odpowiedni poziom wapniu jest kluczowy dla zdrowych paznokci. Dlatego należy tak zbilansować dietę, aby zarówno witamina D, jak i wapń były dostarczane do organizmu.

Nie można zapomnieć także o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Odpowiedni poziom wody w organizmie doskonale wpływa na kondycję całego organizmu. Dzięki temu skóra, ale i paznokcie są w znacznie lepszej kondycji. Bardzo często za to, że paznokcie są matowe, stają się kruche i słabe odpowiada właśnie niedostateczna ilość wody w organizmie. Dlatego należy pamiętać, aby codziennie pić przynajmniej 2 litry niegazowanej wody. Będzie to z korzyścią dla całego organizmu. Także dla twoich paznokci.

 

 

One thought on “Domowe sposoby na paznokcie

  • Fajnie napisany artykuł. Pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *