Porady

Jakie są zalecane dzienne spożycie cynku i jak unikać nadmiaru?

Sportowcy i inne osoby chętnie sięgają po różnorodne suplementy, które maja za zadanie wspomagać prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi tego, co potrzebuje, jedynie za pomocą zbilansowanej diety. W takich przypadkach z pomocą przychodzą produkty, takie jak cynk, odżywki białkowe, kreatyna itp. Ile brać cynku w ciągu dnia? Co warto wiedzieć o odżywkach białkowych i kreatynie?

Limity dziennego spożycia cynku

Jakie jest dzienne spożycie cynku dla osoby dorosłej? Odpowiedź na to pytanie z powodzeniem znajdziemy na stronie allnutrition.pl. Okazuje się, że rekomendowana ilość cynku w dziennej suplementacji wynosi od 15 do 20 mg. Górną granicą jest tutaj 40 mg i nie należy przekraczać tej wartości! Pamiętajmy o tym, że wyższe dawki mogą wpływać na interakcję z innymi składnikami naszej diety. Absorpcja cynku w organizmie ograniczana jest przez błonnik, znajdujący się praktycznie w każdym produkcie złożonym z węglowodanów.

Odżywka białkowa bez laktozy

Suplementacja cynkiem jest zalecana wielu osobom, przy czym trzeba mieć na uwadze wskazane limity dziennego spożycia. Kolejnym ciekawym produktem jest odżywka białkowa bez laktozy, która jest wręcz  rozchwytywana przez sportowców i osoby aktywne! Dlaczego warto regularnie sięgać po odżywkę białkową?

Przede wszystkim dlatego, że produkt nie posiada zbędnych dodatków i odznacza się doskonałym wchłanianiem oraz wysokim poziomem aminokwasów. Odżywka tego typu wspomaga utrzymanie i rozwijanie masy mięśniowej, dlatego jest strzałem w dziesiątkę dla osób aktywnych fizycznie.

Kilka słów o kreatynie

Nie jest tajemnicą, że sportowcy często zażywają także kreatynę. Jest to związek pochodzenia aminokwasowego, wchodzący w skład fosfokreatyny nieocenionej w intensyfikacji pracy mięśni szkieletowych. Bez wątpienia jest ona potrzebna do zasilenia energetycznego podczas pierwszych chwil wysiłku, tak aby uzyskiwać jak najlepsze wyniki treningowe. To oznacza, że kreatyna odgrywa istotną rolę w sportach siłowych, wytrzymałościowych i mieszanych! Czy można łączyć ten związek z alkoholem? Nie jest to dobre rozwiązanie, a cenne informacje na ten temat znajdują się na stronie https://allnutrition.pl/blog-13/Czy_podczas_brania_kreatyny_mozna_pic_alkohol-blog2100.html.

 

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *