Ciekawostki

Olejek waniliowy na komary. Prawda czy mit?

Każdy chce znaleźć skuteczny sposób na komary. Nie ma w tym niczego dziwnego, wszak nikt nie lubi kiedy atakują go komary lub meszki. Ponoć stosując olejek waniliowy na komary możemy uchronić się przed nimi. Pozostaje tylko pytanie, na ile ta metoda jest skuteczna? Czy to prawda, że olejek waniliowy działa na komary? Czy działa na meszki, które także potrafią nam uprzykrzyć wieczór? Odpowiedzieć na to pytanie jest twierdząca. Olejek waniliowy na komary działa. Ale trzeba pamiętać o kilku aspektach jego stosowania.

Olejek waniliowy na komary – to działa!

Zapach wanilii jest skutecznym środkiem odstraszającym komary. Trzeba jednak pamiętać o tym, że chociaż działa odstraszająco to jego działanie jest krótkie. Aby zapewnić sobie skuteczną ochronę przed komarami należy olejek waniliowy stosować w dużych dawkach. Na dodatek trzeba stosować go często, więc nie jest zbyt wygodny w stosowaniu. Nie wystarczy zaaplikować go rano być mieć cały dzień spokoju przed komarami. Trzeba niestety co jakiś czas powtarzać aplikację olejku na skórę. Jeśli jednak mamy taką możliwość, to warto z niej skorzystać. To naturalny i bardzo prosty sposób na komary.

Jak stosować olejek waniliowy do ochrony przed komarami?

Stosowanie olejku jest bardzo proste. Po prostu, przed wyjściem z domu należy nanieść na skórę niewielką ilość olejku waniliowego i już. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby co jakiś czas nanosić olejek na nowo, aby utrzymać jego intensywny zapach. To właśnie intensywność zapachu stoi za skutecznością tej metody. Olejek waniliowy odstrasza komary, ale jego działanie nie jest długie, gdyż sam olejek szybko ulatuje z naszej skóry i nie czuć już jego zapachu. Więc aby ochrona była skuteczna, trzeba ją stosować przez cały czas.

Jaki olejek stosować?

Do ochrony przed komarami można użyć zwykłego, spożywczego olejki waniliowego. Tego samego, którego używamy do wypieków. Stosując go należy uważać na ubranie, gdyż olejek ten bardzo łatwo przyczynia się do jego brudzenia. Jest on odrobinę oleisty i właśnie to sprawia, że może ubrudzić ubranie i pozostawić na nim brzydkie plamy.

Można też przygotować aerozol z olejku waniliowego i wody. Aby go przygotować potrzebujemy:

  • szklankę wody,
  • 70 kropli olejku waniliowego.

Całość mieszamy, wlewamy do atomizera i używamy. Taki aerozol odstrasza komary i przynosi ulgę w upalne dni.

Waniliowa świeczka na komary

Kolejnym sposobem zastosowania wanilii do ochrony przed komarami jest użycie świeczki zapachowej o zapachu wanilii. Działa ona równie skutecznie jak olejek waniliowy stosowany na skórze. Taka świeczka zapalona wieczorem pozwala na spokojne spędzenie czasu na balkonie, przy grillu, na tarasie, nad jeziorem. Waniliowa świeczka to doskonałe uzupełnienie wakacyjnego wyposażenia. Nie zajmuje dużo miejsca. Jest skuteczna w walce z komarami i pomaga budować nastrój.

Warto też pamiętać, że niezwykle skutecznym (i naturalnym) sposobem na komary jest czystek, o którym zresztą już pisaliśmy w tym wpisie. Warto go wypróbować.

One thought on “Olejek waniliowy na komary. Prawda czy mit?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *