Porady

Dopadła Cię jesienno-zimowa chandra? Sięgnij po suplementy diety!

Listopad i grudzień to czas, gdy wielu Polaków zmaga się z chandrą. W tym okresie odczuwamy spadek nastroju oraz pogorszenie kondycji fizycznej. Brak energii do działania i rozdrażnienie mogą dotyczyć nawet 30% społeczeństwa! Czy wiesz, jak poradzić sobie z objawami jesienno-zimowej chandry? Sprawdź, czy odpowiednia suplementacja pomoże Ci w odzyskaniu dobrego samopoczucia.

Czy odpowiednia dieta pomaga zwalczyć jesienną chandrę?

Jesienna chandra to popularna reakcja organizmu, która jest spowodowana niedoborem światła słonecznego. Coraz krótsze dni prowadzą do zaburzenia pracy naszego naturalnego zegara biologicznego. Przewód pokarmowy ogranicza produkcję serotoniny, która odpowiada za dobre samopoczucie, a szyszynka zaczyna wytwarzać coraz więcej melatoniny, nazywanej też hormonem snu. Gorsza kondycja fizyczna może być wynikiem niedoboru witaminy D, która jest syntezowana w organizmie tylko wtedy, kiedy nasze ciało wchodzi w bezpośredni kontakt z promieniowaniem UVB. Na szczęście z jesienno-zimową chandrą można poradzić sobie domowymi sposobami. Najważniejszy krok to wzbogacenie swojego jadłospisu o owoce i warzywa. Czasem urozmaicone potrawy nie wystarczą – wtedy warto sięgnąć po odpowiednie suplementy diety marki Noble Health.

Preparaty na poprawę nastroju

W zwalczeniu chandry pomogą nam produkty spożywcze oraz suplementy diety, które są doskonałym źródłem:

  • kwasów omega-3,
  • witamin z grupy B,
  • witaminy C,
  • witaminy E.

Suplementy na poprawę nastroju powinny zaspokajać nasze indywidualne potrzeby i uzupełniać faktyczne niedobory. Niektórym osobom zależy na ochronie organizmu przed brakiem składników odżywczych – wtedy dobrym rozwiązaniem okazują się kompleksy witaminowe. Zbilansowana dieta i odpowiednia suplementacja to klucz do zachowania dobrego samopoczucia przez całą jesień i zimę.

Co zrobić, gdy doskwiera nam jesienna chandra?

Polacy radzą sobie z chandrą na różne sposoby. Warto pamiętać, że okresowy spadek kondycji i pogorszenie nastroju są czymś normalnym – najlepiej nie walczyć z tymi objawami, tylko je łagodzić. Pierwszym krokiem powinna być zmiana nastawienia – zamiast skupiać się na negatywach, znajdźmy pozytywne aspekty jesieni oraz zimy. Nawet gdy na zewnątrz jest zimno, możemy wyjść na krótki spacer w pięknej, złotej lub białej scenerii. Codzienna aktywność ruchowa dobrze wpłynie na nasze samopoczucie. Chociaż cukier poprawia humor, to starajmy się spożywać go jak najmniej – zamiast tego sięgnijmy po zdrowe owoce. Odpoczynek, unikanie stresu, ruch, dieta i suplementacja z pewnością przyspieszą proces odzyskiwania sił witalnych.

Mieszanki ziołowe, które zmienią nasze nastawienie

Wielu z nas sięga po naturalne metody terapii. Mieszanki ziołowe działają bardzo delikatnie i nie powodują efektów ubocznych, dlatego Polacy często wybierają suplementy diety zawierające wybrane rośliny. Osoby cierpiące na okresowy spadek nastroju poczują się lepiej, jeśli wprowadzą do swojej diety preparaty z dziurawcem lub żeń-szeniem. Wieczorem warto przygotować sobie napar z rumianku, mięty lub melisy, który nas wyciszy oraz zagwarantuje zdrowy i głęboki sen.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *