Porady

Leki na alergie skórne – kompleksowe podejście do łagodzenia objawów

Wiele osób zmaga się z alergią. Trzeba przyznać, że potrafi być ona bardzo uciążliwa. Często pojawia się nie tylko kichanie, ale też intensywny świąd oraz oczywiście uczulenie. Na szczęście mamy coraz więcej sposobów na skuteczną walkę z alergią. Dziś poradzimy Wam, jak dobrze radzić sobie z alergią skórną i na jakie produkty warto postawić?

Leki na alergie skórne – jakie wybrać?

Alergia skórna może powodować szereg objawów. Poza plamami, zaczerwieniem, pojawiają się też stany zapalne oraz swędzenie. Przyczyną alergii może być uczulenie na konkretne składniki czy pyłki. Leczenie może być bardzo skuteczne. Można zdecydować się na leki na alergie skórne o działaniu przeciwhistaminowym. W tym przypadku blokują one działanie histaminy, a dzięki temu też blokują objawy alergii. Często substancją czynną w lekach jest dichlorowodorek cetyryzyny. Oczywiście jak każdy produkt leczniczy i w tym przypadku mogą pojawić się objawy niepożądane, do których zalicza się senność czy bóle brzucha.

Wiele leków antyhistaminowych wywołuje senność, stąd też nie można po nich prowadzić samochodu. Można jeszcze wybrać produkty oparte na substancji czynnej jaką jest desloratadyna, która nie wywołuje senności, a przy tym działa antyhistaminowo. Stosuje się ją w alergicznych objawach skórnych takich jak pokrzywka czy bąble. Łagodzi je, ale też zmniejsza uporczywy świąd. Zaleca się także stosowanie suplementów diety, które w swoim składzie mają cynk oraz wapń. Ten pierwszy wzmacnia prawidłowe działanie układu odpornościowego, a dzięki temu niweluje stan zapalny. Z kolei wapń zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych, a przy tym ma działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne.

Maści dermatologiczne – łagodzą zaczerwieniania oraz świąd

Oczywiście warto działać także miejscowo i wybierać maści dermatologiczne. Dobrze sprawdzą się takie, które łagodzą podrażnienia, ale też świąd. Doskonałym wyborem są maści, które w swoim składzie mają dużą zawartość witaminy A. Ma ona silne właściwości nawilżające, ale też łagodzi podrażnienia i wzmacnia warstwę lipidową skóry. Można także zdecydować się na maści o silnym działaniu przeciwzapalnym, które w swoim składzie mają hydrokrtyzon. Pamiętajcie jeszcze, że aby móc cieszyć się skutecznością maści czy kremów, należy je stosować według zaleceń lekarza czy też zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce.

 

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *