CiekawostkiPopularne

Czy słońce opala w cieniu?

Kiedy za oknem robi się ciepło i pojawia się słońce, zaczynamy od razu myśleć o opalaniu. W chwili, gdy temperatura do tego zachęca wystawiamy nasze ciało do słońca. Parki, plaże, balkony, ławeczki pod blokami pełne są osób, które chcą się skutecznie opalić. Czasem opalanie kończy się niestety oparzeniami słonecznymi. Wtedy jesteśmy zmuszeni do tego, aby je wyleczyć i przez pewien czas nie wystawiać się na działanie promieni słonecznych. Pojawia się także pytanie, czy w cieniu słońce opala?

Opalanie w cieniu

I tutaj od razu przestroga dla wszystkich, którzy wychodzą na słońce bez odpowiedniej ochrony. Nawet przebywanie w cieniu, nie chroni przed opalaniem. W cieniu można się opalić. To potwierdzone i udowodnione naukowo. Więc jeśli nie chcemy się opalić, lub zmagamy się z efektami oparzeń słonecznych i np. przebywamy w cieniu, musimy stosować odpowiednie środki ochrony przed słońcem. Nieodzowne będą więc wszelkiego rodzaju kremy i emulsje zawierające odpowiednie filtry UV. Trzeba pamiętać o tym, że najważniejsze jest, aby opalać się bezpiecznie.

Warto, więc zapamiętać, że cień nie chroni przed opalaniem. Także w pochmurny dzień można się opalić. Promienie UVA, które odpowiadają za opalanie, przenikają bowiem przez chmury, cień, szyby, odbijają się też od wody, piasku, trawy, jasnych ścian itd. Promienie UVA stanowią aż 90% promieniowania słonecznego, które dociera na ziemię i obecne są przez cały rok. Latem ich intensywność jest znacznie większa. Dlatego też przebywając w cieniu możemy się opalić.

Tak! Słońce opala nawet w cieniu!

Jak więc widać, w cieniu można się opalić. Należy o tym pamiętać i wychodząc z domu w słoneczny, letni dzień musimy użyć odpowiednich kosmetyków do ochrony swojej skóry. Przebywając w cieniu, także musimy chronić swoją skórę, gdyż słońce opala wszędzie. Nawet w cieniu. Leczenie oparzeń słonecznych nie należy do przyjemności. Lepiej im zapobiegać, niż je leczyć. Dlatego należy przykładać wielką wagę do rozsądnego korzystania ze słońca i pamiętać o tym, że nawet w cień, nie chroni nas przed jego działaniem. Co więcej, chmury też nie chronią przed opalaniem. Gdyż odpowiedź na pytanie czy słońce opala przez chmury, jest jak najbardziej twierdząca.

Skoro już wiadomo, że słońce opala w cieniu, warto zadbać o odpowiednią ochronę nawet w pochmurny dzień. Ochrona przed słońcem jest wskazana, nawet jeżeli cały dzień leżymy pod parasolem na plaży. Warto o tym pamiętać i warto się odpowiednio zabezpieczać.

3 myśli na temat “Czy słońce opala w cieniu?

  • Opalanie w cieniu jest możliwe, dużo zależy od rodzaju cienia. Pod drzewem można się odpalić za to w piwnicy nie do końca ?

    Odpowiedz
  • Lubię się opalać przez cały rok 🙂

    Odpowiedz
  • Oooo pewnie ze tak! Słońce opala w cieniu. Właśnie się to stało i mam całe plecy zjarane XD

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *